اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در بازدید از محله‌های محروم جزیره هرمز

توانمندسازی زنان در دستورکار دولت سیزدهم است

توانمندسازی زنان در دستورکار دولت سیزدهم است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده امروز پنجشنبه از محله‌های محروم و کم برخوردار جزیره هرمز وواقع در استان هرمزگان به طور سر زده دیدن کرد.

به گزارش ایران آنلاین ،انسیه خزعلی در این بازدید با اهالی منطقه گفت و گو کرد و مسائل و مشکلات مردم منطقه که بیشتر در حوزه زمین و مسکن بود را مورد بررسی قرار داد.

اعم مشکلاتی که هرمزنشینان در بازدید معاون رییس جمهور عنوان کردند در بحث بهداشت و درمان، نبود دستگاه سونوگرافی و دیالیز و بخش زنان در مراکز بهداشتی و همچنین زمین، مسکن و اشتغال بود.

خزعلی که به همراه رییس جمهور و ۱۷ تن از وزرا و جمعی از مدیران از روز پنجشنبه میهمان مردم هرمزگان است، در بدو ورود به جزیره هرمز پس از گفت‌وگو با دستفروشان حاضر در اسکله و بررسی مشکلات شان به مرکز صنایع دستی جزیره رفته و با زنان هنرمند و کارآفرین به گفت‌وگو نشست.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه این سفر کوتاه از تنها کارگاه قالی بافی موجود در جزیره هرمز دیدن کرد و به بررسی نیازها و خواسته های بانوان شاغل در این کارگاه پرداخت.

 خزعلی در انتهای سفر به جزیره هرمز در منزل شهیده فاطمه نیک حضور یافت و با گرامیداشت یاد و نام شهدا از این خانواده تقدیر کرد.

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم توانمندسازی زنان است که این موضوع در ۲ بخش توان افزایی و آسیب‌زدایی دنبال می‌شود.

 انسیه خزعلی روز پنجشنبه پس از نشست و گفت و گو با مردم جزیره هرمز و فعالان صنایع دستی در این جزیره، اظهارداشت: یکی از راهکارهای دولت برای توان افزایی زنان و آسیب زدایی ،توسعه کسب و کارهای خانواده محور با اعطای تسهیلات مناسب است که این موضوع در دست پیگیری بوده و امیدواریم نتایج خوبی در این بخش حاصل شود.

به گفته وی  زنان بد سرپرست، خودسرپرست و سرپرست خانواده در اولویت این طرح قرار دارند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای فراهم سازی زمینه اشتغال بانوان و آسیب زدایی از آنان انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: نداشتن اشتغال، امکانات، ضامن و وثیقه از مهمترین مشکلات زنان جزیره هرمز است که با کم شدن ضامن و جایگزین کردن وثیقه‌ها به دنبال کم شدن مشکلات آنان هستیم.

خزعلی یکی از مهمترین مشکلات مردم در جزیره هرمز را مقوله مسکن عنوان کرد و گفت: امیدواریم با رایزنی با مدیران وزارت راه و شهرسازی این مشکل برطرف شود و ما شاهد ساخت خانه‌های استاندارد و متناسب با طبیعت و فرهنگ منطقه باشیم.

/انتهای پیام

 

کپی