اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیران فوتبالی کمک زیادی به سرخابی‌ها نمی‌کنند

مدیران فوتبالی کمک زیادی به سرخابی‌ها نمی‌کنند
محمدمحمدی سدهی خبرنگار

تیم فوتبال پرسپولیس در مقطع حساسی قرار دارد. سرخ‌ها هفته تلخی را پشت سر گذاشتند و در طول این هفته اتفاقات بد بسیاری برای این تیم افتاد. حذف از آسیا و غیبت 6 ماهه عیسی آل کثیر، مهاجم تأثیرگذار تیم گوشه‌ای از مشکلات بسیار این تیم تا پایان سه‌شنبه شب بود.

روزنامه ایران:تیم فوتبال پرسپولیس در مقطع حساسی قرار دارد. سرخ‌ها هفته تلخی را پشت سر گذاشتند و در طول این هفته اتفاقات بد بسیاری برای این تیم افتاد. حذف از آسیا  و غیبت 6 ماهه عیسی آل کثیر، مهاجم تأثیرگذار تیم گوشه‌ای از مشکلات بسیار این تیم تا پایان سه‌شنبه شب بود. پس از رویارویی سرخ‌ها با این اتفاقات ضربه دیگری بر پیکر سرخپوشان وارد شد و آن ضربه  استعفای مجید صدری، سرپرست باشگاه بود تا به نوعی سرخ‌پوشان در این مقطع حساس، هم در زمین فوتبال و هم خارج از زمین کاملاً خلع سلاح شوند البته صبح چهارشنبه رضا درویش که سابقه مدیرعاملی باشگاه سایپا را دارد به عنوان مدیرعامل سرخپوشان انتخاب شد. بر همین اساس خبرنگار «ایران» به منظور بررسی شرایط پرسپولیس با حمید درخشان و محمد پنجعلی، دو پیشکسوت این باشگاه صحبت کرد و نظرات‌شان را جویا شد.

درخشان: با درایت وزیر بالاخره تکلیف مدیرعاملی باشگاه مشخص شد

حمید درخشان، بازیکن دهه‌های 60 و 70 تیم ملی و پرسپولیس درخصوص شرایط مدیریتی پرسپولیس گفت:‌ «مشکلات پرسپولیس با استعفای صدری بسیار زیاد شد و ضربه سختی به این تیم وارد کرد اما خوشبختانه صبح دیروز با درایت وزیر ورزش بالاخره تکلیف مدیرعاملی باشگاه مشخص شد و این موضوع نشان می‌دهد که وزیر ورزش به خوبی شرایط را درک کرده و می‌داند که پرسپولیس شرایط خوبی ندارد چرا که با استعفای سرپرست پرسپولیس، ممکن بود تیم وارد بحران شود. خلأ یک مدیر در این مقطع حساس ضربه مهلکی به این تیم وارد می‌کرد که خوشبختانه مشکل برطرف شد.» او در ادامه از مدیریت صدری این گونه دفاع کرد: ‌«صدری در مدت حضورش در پرسپولیس حدود 80 میلیارد تومان از روش‌های مختلف همانند ارتباطات فردی و سایر موارد به پرسپولیس تزریق کرد. در مقطع کنونی تزریق مسائل مالی برای تیم پرسپولیس مهم‌ترین موضوع است و یک مدیر هم نمی‌تواند بدون پول برای این تیم معجزه کند. زمانی که یک تیم پول نداشته باشد، مشکلات تیم چندین برابر می‌شود. از نظر من فردی مثل او که ارتباطات خوب و قدرتمندی داشت و توانست با این ارتباط به تیم پول تزریق کند، نباید به راحتی فراموش شود.» سرمربی سابق پرسپولیس در فصل پانزدهم لیگ برتر فوتبال صحبت‌های خود را این گونه ادامه داد:‌ «همه می‌گویند که صدری پول قرض کرده، باز هم دستش درد نکند که این کار را انجام داد. مگر مدیران گذشته پرسپولیس از جیب شان برای این تیم هزینه کردند؟ مدیران سابق پرسپولیس درآمدزایی نداشتند و این همه بدهی برای تیم گذاشتند، پس چه کاری انجام داده‌اند؟ باشگاه ما درآمدزایی ندارد و بهترین گزینه جذب اسپانسر و استفاده از ارتباطات فردی برای تزریق پول به باشگاه است که صدری این کار را به خوبی انجام داد و در پرونده گابریل کالدرون، سرمربی اسبق تیم عملکرد خوبی داشت و توانست به هر نحوی که شده پول او را پرداخت کند تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز شود.» بازیکن دهه 60 و 70 تیم ملی و پرسپولیس درخصوص مشکلات تیمی سرخ‌ها بیان داشت:‌ «پرسپولیس در داخل زمین هم با مصدومیت عیسی آل کثیر دچار مشکل شد. اما با انتخاب درویش به عنوان مدیرعامل مشکلات تاحدودی برطرف شد تا سرخ‌ها فصل نقل و انتقالات را از دست ندهند. پرسپولیس با مصدومیت عیسی آل کثیر در خط حمله مشکلاتی دارد و البته من معتقدم که بازیکنان دیگر می‌توانند این خلأ را پر کنند. اعتقادم بر این است که پرسپولیس با وجود تمامی مشکلات هنوز مدعی اصلی قهرمانی است چرا که این مشکلات در فصول گذشته هم وجود داشت اما تیم قهرمان شد.»

پنجعلی: بهترین مدیر، مدیری است که بتواند پول به باشگاه تزریق کند

محمد پنجعلی، پیشکسوت پرسپولیس در دهه 60 درخصوص شرایط بحرانی این تیم در بحث مدیریت گفت: ‌«مهم‌ترین موضوع در حال حاضر وضعیت مدیریتی پرسپولیس بود که خدا را شکر این موضوع با انتخاب درویش برطرف شد. اما در شرایط کنونی بهترین مدیر، مدیری است که بتواند پول به باشگاه تزریق کند. باشگاه هیچ درآمدی ندارد و این درحالی است که می‌توان از راه‌های زیادی همچون ترانسفر بازیکن، تبلیغات و حق پخش تلویزیونی درآمدزایی کرد که البته این موضوعات متأسفانه در کشور ما وجود ندارد و باشگاه‌های ایرانی از این طریق نمی‌توانند درآمدزایی کنند. کار مدیریت در باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال کار بسیار سختی است.» او اظهار داشت:‌ «مدیران این 2 باشگاه [معمولاً] موقتی هستند به این دلیل که درآمدزا نیستند و توان هزینه کردن برای این 2 تیم را ندارند. خلأ درآمدزایی در این 2 باشگاه باعث می‌شود تا مدیران‌شان به بن‌بست بخورند. باید باشگاه‌ها درآمد دائمی داشته باشند و بدانند که مثلاً در طول یک فصل یک رقم ثابت دارند و در طول فصل براساس آن رقم برنامه‌ریزی کنند. مدیران فوتبالی در حال حاضر کمک زیادی به این 2 تیم نمی‌کنند و در حال حاضر مهم‌ترین موضوع این است که مدیران این 2 باشگاه اقتصادی باشند و بتوانند به باشگاه پول تزریق کنند.» این پیشکسوت فوتبال درخصوص حواشی باشگاه ،حذف از آسیا و مصدومیت عیسی آل کثیر و کمبود مهاجم تخصصی در این تیم  افزود: ‌«فوتبال ما حرفه‌ای نیست و ما باید این را قبول کنیم. من جایی صحبت کردم که در مقطعی مجبور شدم به نماینده ای اف سی درخصوص مالکیت ورزشگاه آزادی دروغ بگویم که البته این دروغ‌ها به همین جا ختم نشد و ادامه داشت و حالا هم به اینجا رسید. من نمی‌دانستم داستان چیست و در آن مقطع هم آن صحبت‌های نادرست را داشتم. امیدوارم که روزی شاهد اتفاقات خوبی در فوتبال ایران باشیم و تیم‌های ما از نظر ساختاری به شرایط ایده آل برسند.» او این گونه درخصوص شرایط فنی پرسپولیس صحبت کرد:‌ «پرسپولیس شرایط بدی ندارد و در حال حاضر هم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. درست است که این تیم مشکلاتی همچون کمبود بازیکن و مشکلات مالی دارد و هرکدام از این مشکلات می‌تواند یک تیم را از پا در بیاورد اما ما می‌بینیم که در آرامش و دور از حاشیه بازیکنان و کادر فنی کارشان را به خوبی انجام می‌دهند. پرسپولیس مهاجمان خوبی همچون مهدی عبدی دارد که همیشه در مقاطع حساس توانست به تیم کمک کند.»
 

انتهای پیام/

کپی