اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

قبل از خرید کت و شلوار مردانه حتماً این مقاله را بخوانید

قبل از خرید کت و شلوار مردانه حتماً این مقاله را بخوانید

کت و شلوار یکی از پوشش های رسمی است که آقایان برای رفتن به مجالس و محیط های مختلف انتخاب می کنند. خرید کت و شلوار مردانه مثل بقیه پوشش ها نیاز به دقت و توجه دارد.

 یعنی شما زمانی می توانید از کت و شلوارتان لذت ببرید که برای خرید آن وقت گذاشته باشید. کت و شلوار زاگرس پوش یک انتخاب هوشمندانه برای شما می باشد. زاگرس پوش تمام ویژگی های مناسب برای طراحی و دوخت کت و شلوار را در نظر می گیرد.

 

نکات مهم قبل از خرید مدل کت و شلوار مردانه 2021

خرید کت و شلوار برای آقایان همیشه دلهره آور است. البته اگر این کت و شلوار برای مراسم عروسی یا مراسم خاصی باشد،  این دلهره بیشتر نیز می شود. اگر نکات مهم برای خرید کت و شلوار مردانه را بدانید، احتمالاً دیگر دلهره ای برای سفارش یا خرید کت و شلوار ندارید.

بهترین رنگ کت و شلوار مردانه

 باید بدانید کت و شلوارتان را قرار است در چه موقعیت و مکان هایی بپوشید. آیا این کت و شلوار را برای استفاده روزمره سفارش می دهید؟ یا قرار است در یک مناسبت خاص از آن استفاده کنید؟ آیا می خواهید کت و شلوار را در تمام موقعیت ها استفاده کنید؟ یا می خواهید کت و شلوار پوشش رسمی شما باشد؟ کت و شلوار را با کراوات سفید یا کراوات مشکی می پوشید؟ آیا می خواهید با این کت و شلوار به یک مصاحبه شغلی بروید؟ آیا می خواهید با این کت و شلوار در جلسه مهم سخنرانی کنید؟

تمام این موارد می توانند بر انتخاب کت و شلوار مردانه و رنگ آن تاثیر قابل توجهی داشته باشند. رنگ یکی از مواردی است که در انتخاب کت و شلوار اهمیت بسیاری دارد. به طور کلی کت و شلوارها معمولاً در ۴ رنگ کلی مشکی، قهوه ای، آبی(سرمه ای) و خاکستری تولید می شوند. اگر می خواهید کت و شلوار را برای استفاده روزمره بخرید، رنگ آبی یا خاکستری را انتخاب کنید. انتخاب رنگ مشکی برای کت و شلوار حالت رسمی تر دارد. به همین خاطر این رنگ را برای مجالس رسمی پیشنهاد می کنیم. رنگ قهوه ای برای کت و شلوار انتخابی کاملا خاص می باشد.

اهمیت فصل سال در انتخاب کت و شلوار

فصل سال در انتخاب پارچه کت و شلوار اهمیت دارد. پارچه هایی با رنگ روشن و سبک برای فصل تابستان مناسب هستند و کت و شلوارهای سنگین با رنگ های تیره برای فصل زمستان گزینه مناسبی می باشند.

 

اهمیت پارچه در کت و شلوار مردانه

اهمیت پارچه

جنس پارچه برای خرید کت و شلوار مردانه اهمیت بسیاری دارد.

  • پارچه های پشمی در میان انواع کت و شلوار بسیار رایج است. این نوع پارچه ها معمولاً وزن زیادی دارند اما در موقعیت های مختلف استفاده می شوند.
  • کت و شلوارهای فلانل برای فصل زمستان گزینه مناسبی هستند و بافت سنگینی دارند. ضمن اینکه چروک نیز نمی شوند.
  • کت و شلوار کادویی از کت و شلوارهای مد روز است. آقایانی که دوست دارند با مد روز پیش بروند، از این کت و شلوارها استقبال می‌ کنند. ضمن اینکه این کت و شلوارها جنس خوبی هم دارند.
  • کت و شلوارهای ابریشمی از الگوهای مد روز استفاده می کنند و وزن سبکی دارند اما متاسفانه عرق بدن را نشان می دهند.
  • کت و شلوار مردانه کتان زود لک و چروک می شوند اما بافت سبک و راحتی دارند.
  • کت و شلوار توئید شیک، گرم، محکم و ضخیم هستند و برای فصل زمستان ایده آل می باشند.
  • کت و شلوارهای نخی تنفس خوبی دارند و رطوبت را به راحتی جذب می کنند. از طرفی نگهداری از آن ها بسیار ساده و راحت است.

اهمیت تعداد دکمه کت

  • کت و شلوار مردانه تک دکمه برای مراسم رسمی استفاده می شود. چون این نوع کت ها V عمیق تری بر روی سینه شما ایجاد می کنند و در نتیجه پیراهن و کراوات شما را بیشتر نشان می دهند. کت و شلوارهای دو دکمه مدل کلاسیک هستند. این نوع کت ها همچنان کراوات و پیراهن شما را نشان می دهند اما برای مجالس رسمی مناسب تر هستند.
  • کت و شلوارهای سه دکمه قدیمی به نظر می رسند و برای بیشتر تیپ های بدن خوشایند نیستند.

وضعیت شانه

پد شانه باید صاف باشد و باید به استخوان شانه شما برسد یا کمی از آن رد شود. این پد باید دقیقاً در جایی که بازوی شما به شانه تان می رسد، به آستین برسد. اگر زیر آن قرار بگیرد، گود و گشاد به نظر می رسد، مثل اینکه کت و شلوار پدرتان را پوشیده باشید. اگر بالاتر از آن باشد، نه تنها خیلی کوچک به نظر می رسد، بلکه حرکت دادن بازوی شما را نیز سخت می کند.  

طول آستین در کت و شلوار مردانه جدید

در حالت ایده آل، آستین کت و شلوار شما باید در زمانی که بازوی شما در حالت استراحت است، به استخوان مچ دست یا کمی بالاتر از آن برسد و حدود یک سانت از پیراهن شما را نشان دهد (با فرض اینکه آستین بلند باشد). آستین هیچ وقت نباید زیر انگشت شصت شما باشد. اگر به فاصله بین مچ دست و پایه شصت خود نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که فضای زیادی برای تکان دادن ندارید.

استانداردهای شلوار را در نظر بگیرید

شلوار همیشه باید به زیبایی روی کفش بیفتد. زیباترین شکل ظاهری برای شلوار این است که در قسمت جلوی شلوار یک شکاف نرم داشته باشید و نه در پشت، به این معنی که چین جلو باید چند سانتی متر تا ساق پا بشکند. شلوارهای کوتاه ‌تر و بدون شکستگی و سرآستین نیز خوب هستند، اما برای پاهای باریک مناسب می باشند.

 

خرید کت و شلوار مردانه

همیشه باید فضای کمی برای کمربند وجود داشته باشد و شلوار باید به خوبی روی باسن قرار بگیرد. یک کمربند تنگ نه تنها ناراحت کننده است، بلکه پوست شما را می کشد و کمر شما را بزرگ می کند، که البته این موضوع اصلاً ظاهر خوبی برای شما به همراه ندارد.
منبع : https://www.zagrospoosh.com/

کپی