اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ال شاپو هم به دام پلیس افتاد

ال شاپو هم به دام پلیس افتاد
آرزوکیهان

با دستگیری بزرگترین قاچاقچی مشهوردنیا "ال چاپو " قاچاقچی دیگری که لقب خود را " ال شاپو "‌گذاشته بود نیز به دام ماموران پلیس افتاد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سان،‌ "ال شاپو"‌ لقب قاچاقچی  انگلیسی است که برای مشهور شدن از اسم بزرگ ترین قاچاقچی دنیا الهام گرفته و تلاش می کرد تا خود نیز به شهرت برسد.


بنا بر گزارش پلیس اسکاتلندیارد "ایان شپرد"‌44 ساله ملقب به "‌ال شاپو"‌ به جرم قاچاق کوکائین و هروئین در سراسر انگلستان دستگیر  و به 25 سال زندان محکوم شد.


او در تمام سالهای گذشته تلاش کرده است تا پا جای پای بزرگترین قاچاقچی دنیا "ال چاپو "‌که در زندان دوران محکومیت خود را سپری می کند بگذارد.
خواکین 'ال چاپو' گوزمان، رئیس کارتل، در سال 2016 میلادی  دستگیر  و به ایالات متحده مسترد شد و در آنجا در حال گذراندن حبس ابد است.


اطلاعات پلیس اسکاتلندیارد نشان میدهد که اما "ال شاپوی "‌انگلیسی  با ردیابی یکی از همدستانش  که تلاش می کرد محموله کوکائین و هروئین را در جنگل مخفی کند، وی را  دستگیر کردند.
سخنگوی پلیس بیان کرد که هنگام دستگیری او مقدار زیادی پول نقد،‌اسلحه و مواد مخدر در مخفیگاه این قاچاقچی معروف نیز بدست آمده  است.


این مجرم و قاچاقچی پس از دستگیری در دفاع از خود بیان کرده بود که برای تامین هزینه های مالی خانواده اش دست به خرید و فروش مواد مخدر در مقادیر بالا زده است.
 

انتهای پیام/

کپی