اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

طی حکمی از سوی دکتر مخبر صورت گرفت؛

انتصاب نماینده معاون اول رییس جمهور در راه‌اندازی و عملیاتی کردن نهضت احیاء واحدهای اقتصادی

انتصاب نماینده معاون اول رییس جمهور در راه‌اندازی و عملیاتی کردن نهضت احیاء واحدهای اقتصادی

معاون اول رییس جمهور در حکمی سید امیرحسین مدنی را با حفظ سمت به عنوان "نماینده معاون اول رئیس جمهور در راه اندازی و عملیاتی نمودن نهضت احیاء واحدهای اقتصادی" منصوب کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، متن کامل حکم دکتر مخبر و اهم وظایفی که محول شده به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سید امیرحسین مدنی

در راستای سیاست های دولت سیزدهم مبنی بر خنثی سازی تحریم ها و مردمی کردن اقتصاد، لزوم ایجاد سازوکاری منعطف، چابک، پاسخگو و مردم پایه جهت رصد محیط و اتخاذ تدابیر و تصمیمات به هنگام و هوشمند با هدف احیاء، نوسازی و فعال سازی واحدهای اقتصادی غیرفعال و نیمه فعال با مشارکت جدی مردم و جوانان و استفاده حداکثری از اختیارات، ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی های شوراهای عالی، ستادها، وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی، بانک ها، شرکت های دولتی، نهادهای عمومی و انقلابی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان "نماینده معاون اول رئیس جمهور در راه اندازی و عملیاتی نمودن نهضت احیاء واحدهای اقتصادی" منصوب می شوید.

اهم وظایف به شرح ذیل است:

  1. ایجاد بستر مناسب اقتصادی، حقوقی، اجتماعی، فناوری، زیست محیطی جهت نقش آفرینی مردم، جوانان، حلقه های میانی و بخش خصوصی در شناسایی و احیای واحدهای اقتصادی، تولیدی، صنعتی و خدماتی با اولویت مناطق کمتر برخوردار.
  2. ایجاد سازوکارهای هوشمند لازم جهت به هم رسانی، همسویی، تعامل و هم افزایی فیمابین وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی، بانک ها و نهادهای مالی، ستادها و شوراهای عالی برای پشتیبانی و مانع زدایی در احیاء و فعال سازی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال.
  3. طراحی و پیاده سازی بستر نرم افزاری و مدیریتی لازم جهت مشارکت مردم، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، نخبگان دانشگاهی و صنعتی و نهادها و دستگاه های اجرایی.
  4. طراحی بستر مناسب و چابک جهت بهره گیری از شیوه های نوین و دانش بنیان در تامین مالی، بازاریابی، فناوری، مدیریتی و حقوقی به منظور ارتقا بهره وری واحدهای اقتصادی.
  5. رصد، پایش و ارزیابی عملکرد دستگاه های فوق الذکر و گزارش دهی دوره ای.

بدیهی است کلیه دستگاه های ذی ربط در محدوده این حکم موظف به همکاری و هماهنگی لازم می باشند.

امید است با اتکال به الطاف خداوند متعال و با رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلابی گری»، «مردم داری»، «پاکدستی و فسادستیزی» و «قانون مداری» دولت مردمی، در انجام مسئولیت محوله موفق و موید باشید.

کپی