اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

در سال جدید با این 4 عادت بد خداحافظی کنید

در سال جدید با این 4 عادت بد خداحافظی کنید

تقریبا همه ما عادت‌های بدی داریم که قبل از هر شخص دیگری، خودمان را آزار می‌دهد. به‌طور مثال یکی از عادت‌های بدی که تقریبا همه ما درگیر آن هستیم، منظم نکردن ساعت خواب و استراحت است.

 

دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن، نظم همه امور را از دست شما خارج می‌کند و در بین دوستان و خانواده نیز به فردی بی‌نظم شناخته می‌شوید.

البته ممکن است بسیاری از موارد از دست شما خارج باشند و خودتان را مقصر آن ندانید؛ اما به هر حال نمی‌توان عادات بدی که کاملا به شما بستگی دارد، انکار کنید. در این میان 5 عادت بد وجود دارند که بیشتر از بقیه آزاردهنده هستند. بنابراین در این صفحه قصد داریم درباره آن‌ها مطالبی را بیان کنیم.

1)   اتلاف وقت!

می‌توان گفت اولین و مهم‌ترین عادت بدی که تقریبا همه ما درگیر آن هستیم، اتلاف وقت به کارهای بیهوده است. تفاوتی نمی‌کند که شما در چه سطح شغلی، موقعیت اجتماعی و یا تحصیلی قرار داشته باشید؛ به هر حال شما هم به‌نوعی درگیر اتلاف وقت هستید و این خیلی بد است!

حتما شما بهتر از هر شخص دیگری می‌توانید درباره خودتان قضاوت کنید و به این سوال پاسخ دهید؛ اما راه‌های برای فرار از اتلاف وقت و هدر دادن آن وجود دارد.

اولین و بهترین کار این است که  هرروز صبح قبل از اینکه کارهای خودتان را شروع کنید و حتی قبل از اینکه صبحانه را آماده کنید، روی یک برگه کوچک تمامی وظایف روز را بنویسید. در این دفتر یادداشت لیستی از تمامی کارهای مهم را در اولویت بنویسید و کارهای با اهمیت کمتر را در ادامه آن یادداشت کنید. با اجرای این برنامه به‌ظاهر ساده خواهید دید که از زمان خود در طول روز بیشتر از چیزی که تصور می‌کردید، استفاده می‌کنید.

2)   شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرید!

میدانم، این کار برای شما هم سخت است! اما بعد از مدتی خواهید دید که آن‌قدرها هم که تصور می‌کردید، سخت نبود. شبکه‌های اجتماعی شبیه به یک چاه عمیق هستند که مدت زمان زیادی از وقت ما را به یکباره می‌گیرند و با ورود به این شبکه‌ها مجبور هستید، چت کنید، پست‌های مختلف را ببینید و یا به سوالاتی که پرسیده می‌شود، جواب دهید.

از سوی دیگر نمی‌توان این شبکه‌ها را به‌طور کامل از زندگی خارج کرد و حتما در مواردی هم مفید هستند؛ اما اجازه ندهید که این شبکه‌ها و جذابیت‌های پوچ آن تمام وقت شما را اشغال کند. بهتر است مدیریت کنید و زمان مشخصی را برای حضور و گشت و گذار در این شبکه‌ها در نظر بگیرید. این کار در ابتدا کمی سخت است؛ اما بعد از مدتی خواهید دید که زمان شما چقدر وسعت پیدا کرده است.

---

 

 

3)   فراموش کردن اقساط و بدهی‌ها!

این موضوع واقعا اعصاب شما را به هم می‌ریزد! هر ماه به خاطر فراموش کردن زمان دقیق پرداخت بدهی و اقساط، مبالغ زیادی را باید به‌عنوان جریمه تاخیر پرداخت کنید و اصلا خوب نیست. البته حق با شما است. اقساط همگی در یک زمان خاص صادر نمی‌شوند و همین تفاوت زمان پرداخت آن‌ها عاملی در فراموش کردن زمان دقیق پرداخت آن‌ها هستند.

شاید از بین رفتن این عادت بد که ضررهای مالی زیادی برای شما ایجاد می‌کند، کار راحتی نباشد. به همین دلیل بهتر است به فکر راه چاره  و راه‌حل درستی باشید. انتخاب یک حساب پرداخت مناسب، گزینه مناسبی برای فرار از این عادت ناخوشایند است.

برای این کار می‌توانید پرداخت اقساط و بدهی‌ها را در بانکی انجام دهید که برنامه مشخص و منظمی برای پرداخت به شما می‌دهد. به‌طور مثال استفاده از خدمات کارت به کارت بانک شهر، روش مناسبی است تا بتوانید دقیقا زمان پرداخت تمامی اقساط را مشخص کنید و بدهی‌ها و اقساط مالی شما به ترتیب و بدون نیاز به یادآوری از حساب کسر می‌شود. در این صورت بعد از مدتی خواهید دید که چقدر در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کردید و با ترک این عادت، به درآمد شما اضافه شده است.

4)   وابسته به گوشی موبایل نباشید

امروزه گوشی موبایل تبدیل به همراه همیشگی و دائم ما شده است. هنگام بیداری، قبل از خواب و در تمام طول روز هزاران با گوشی را چک می‌کنیم؛ در حالی که اتفاق خاصی نیز رخ نداده است. البته دلیلی بر حذف این دستگاه از زندگی وجود ندارد. به هر حال تکنولوژی‌های جدید برای آسایش بیشتر ما اختراع می‌شوند، اما عادت مکردن به آن‌ها می‌تواند آثار بدی داشته باشد و تمام وقت ما را به خود اختصاص دهد.

 بنابراین فقط برای چک کردن موارد مهم مانند تماس‌های تلفنی دریافتی، ارسال پیام و یا پرداخت هزینه‌های مختلف به‌صورت آنلاین از گوشی موبایل استفاده کنید. این ترفند به‌ظاهر ساده نیز عامل موثری در بهبود کیفیت و سبک زندگی خواهد بود و بعد از مدتی خواهید دید که نیاز چندانی به گوشی موبایل  ندارید و خرید شارژ شگفت انگیز ایرانسل نیز کار شما را راه می اندازد.

 


 

کپی