اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

کار ترانس برق خانگی چیست؟

کار ترانس برق خانگی چیست؟

ترانس برق خانگی که به آن ترانس تقویت‌ کننده برق نیز گفته می‌شود به نوعی از ترانسفورماتورهای تک‌ فاز اطلاق می‌گردد. این سیستم‌ها در حالت معمول می‌توانند ولتاژهای غیر استاندارد و غیر معمول جریان برق را به ۲۲۰ یا ۱۲۰ ولت تبدیل نمایند.

این دستگاه‌ها این قابلیت را دارند که در صورت افت جریان برق شهری و یا هرگونه نوسان و تداخل، آن را به‌ سرعت تشخیص دهند و سپس به‌ صورت کاملا اتوماتیک، هر گونه از این اشکالات را برطرف نمایند. این سیستم‌ها در حالت معمول، عملکردی کاملا دیجیتالی دارند.

ترانس برق خانگی چیست؟

میدانیم که استابلایزرها دوای درد نوسان ولتاژ هستند؛ اما تراس برق خانگی چیست؟ همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر بسیاری از لوازم خانگی، برقی هستند. وجود این ابزار در تمامی خانه‌ها ضرورت دارد. از طرف دیگر، سلامت کارکردشان نیز مهم است. در شرایطی که بتوانید از لوازم برقی خود حفاظت درستی به عمل آورید می‌توانید عملکرد صحیح آن‌ها را نیز تضمین کنید و از طرف دیگر از میزان هزینه‌های خود کم نمایید.

بیشتر لوازم برقی و خانگی ما بر اساس برق با ولتاژ ۲۲۰ ولت طراحی و تولید شده‌اند. اما در بسیاری از موارد و مناطق کشور، ولتاژ برق به ۲۲۰ ولت نمی‌رسد. این عامل باعث می‌شود تا لوازم برقی خانگی با نوساناتی در جریان برق مواجه شوند. در صورتی‌ که این ابزار در مدت‌ زمان طولانی در معرض ولتاژهای غیر استاندارد قرار بگیرند کارآیی‌شان کاهش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر، برق بیشتری نیز مصرف خواهند کرد. در برخی از موارد نیز دچار آسیب‌هایی از قبیل نیم سوز شدن موتور می‌شوند و یا مدار تغذیه خود را از دست می‌دهند. در چنین شرایطی استفاده از یک سیستم ترانس برق خانگی می‌تواند تمامی این آسیب‌ها را جبران سازد. استفاده از چنین ابزاری باعث می‌شود تا نوعی نظارت مداوم بر ولتاژ ورودی لوازم برقی صورت بگیرد و افت‌ها و افزایش‌های جریان برق جبران گردد.

 

خرید استابلایزر

به دلیل کاربردهای بسیار گسترده استابلایزرها در حال حاضر، خرید استابلایزر ولتاژ برق افزایش پیدا کرده‌ است. این سیستم‌ها دارای توان‌های مختلفی هستند و در ساخت آن‌ها از تکنولوژی‌های متفاوتی استفاده‌ شده است. همان‌طور که می‌دانید لوازم برقی بسیار زیادی وجود دارند که لازم است برای حفاظت از آن‌ها استابلایزرهای ولتاژ را خریداری نمایید. چراکه این تجهیزات برقی بسیار گران‌قیمت هستند و از طرف دیگر گارانتی در برابر خرابی و آسیب ناشی از نوسانات و تغییرات ولتاژ برق ندارند.

بنابراین و برای این‌که بتوانید به تنظیم دقیق ولتاژ برق مورد نیاز وسایل الکتریکی خود دست بزنید لازم است حتما به خرید استابلایزر مناسب اقدام نمایید. از این طریق این امکان برای شما فراهم خواهد شد که بتوانید راندمان و کارایی وسایل برقی منزل خود را افزایش دهید و هزینه برق مصرفی خود را کاهش دهید.

با خرید این ابزار می‌توانید هزینه‌های جانبی از قبیل تعمیر ابزار و لوازم برقی و یا خرید دوباره آن‌ها را کم کنید. در هنگام خرید استابلایزر باید به نکاتی از قبیل سه‌ فاز و یا تک‌ فاز بودن، قدرت و توان استابلایزر، حساسیت بار، خدمات پس‌ از فروش و… توجه داشته باشید.

 استابلایز چیست

استابلایزر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

استابلایزر و یا تثبیت‌کننده ولتاژ برق، به دستگاهی الکترونیکی گفته می‌شود. این سیستم می‌تواند جریان برقی بدون نوسان و پرش، به دستگاه‌ها و لوازم الکتریکی شما برساند. با استفاده از یک تثبیت‌کننده ولتاژ برق، هر گونه کمبود ولتاژ و یا افزایش آن و یا هر نوع نوسان ناگهانی، در پشت این سیستم باقی خواهد ماند. لذا جریان برقی که به دستگاه‌های شما خواهد رسید جریانی صاف و دقیق است که هیچ‌گونه اشکال و اختلالی ندارد.

استابلایزرها در انواع مختلف دیجیتال و دستی، بزرگ یا کوچک، صنعتی، خانگی و… طراحی و تولید می‌شوند و شامل انواع رله‌ای، سرووموتوری و سوئیچینگ نیز هستند. برای این‌که بهتر به این مسئله پی ببرید که استابلایزر چیست و چه کاربردهایی دارد، لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که هر کدام از ابزار و لوازم برقی با طیفی مخصوص دریافت جریان برق، طراحی و تولید می‌شوند.

از طرف دیگر در هنگام طراحی و ساخت این لوازم برقی، حساسیت مکانی که ابزار در آن موقعیت مورد استفاده قرار می‌گیرند، در نظر گرفته می‌شود و متناسب با آن یک نوسان مشخص که موجب عملکردی بی‌ اشکال می‌شود تعیین می‌گردد. اما در صورتی‌ که این نوسانات، از حد و مقیاس مجاز خود، بالاتر بروند و به‌ طور مداوم، تکرار شوند عمر دستگاه مورد نظر را کاهش خواهند داد.

در چنین شرایطی به‌ کارگیری یک استابلایزر ضرورت دارد. چراکه این ابزار می‌توانند جریان پائین برق را تقویت نمایند و جریان بالا را تنظیم کنند تا ورودی برق به دستگاه‌های شما، معقول و مناسب باشد. بنابراین می‌توان گفت این دستگاه‌ها در شرایط فعلی، جزء جدایی‌ناپذیر زندگی ما هستند و لذا می‌توانید از آن‌ها در خانه‌ها، واحدهای صنعتی، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و… استفاده کنید.

پرنیک در انتخاب بهترین استابلایزر و ترانس برق خانگی، همراه شماست...

rms-electronics.com

کپی