اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

واکنش تند قدیری ابیانه به اظهارات زیباکلام و فائزه هاشمی

واکنش تند قدیری ابیانه به اظهارات زیباکلام و فائزه هاشمی

صحبتهایی جنجالی از حسن قدیری ابیانه تحلیل گر سیاسی و دیپلمات سابق درباره فرزندان روسای مملکتی و انتخاب تیم دولت منتشر شده است.

به گزارش ایران آنلاین، حسن قدیری ابیانه تحلیل گر سیاسی و سفیر سابق ایران در ایتالیا در پاسخ به سوالی پیرامون فرزندان ناخلف برخی از مدیران، گفت: خیلی از روسای مملکتی هستند که خودشان آدم های خوبی هستند اما بچه های فاسدی دارند به طور مثال آیت الله جنتی انسان شریفی است اما یکی از پسرانش منافق است. آیت الله محمد گیلانی یک پسرش منافق است.

در پاسخ به سوال مجری در ارتباط با سخنان زیباکلام و رازهای نگفته جوانی ایشان مجری از دکتر درخواست کرد تا در ارتباط با شیطنت های جوانی خود سخن بگوید .

قدیری ابیانه در پاسخ گفت: من شیطنت های آقای زیباکلام را نداشتم.

سوال : آدم ایتالیا باشه می شه شیطنت نکنه ،‌آیا شما دیسکو، ساحل و .. نرفته اید؟

پاسخ : ساحل رفتم اما زمانی که در ساحل کسی نبود. وقتی که وقت شنا نیست. در اصل ساحلی که دیگران در آن بوده اند،‌نه نرفتم.

سوال : آیا اینکه ما در گذشته و جوانی چه کارهایی کرده ایم صداقت است یا وقاحت؟ کسی که اهل کارهایی است آیا می گوید که چنین بوده و چنان بوده ؟

وی گفت: اگر منظورتان آقای زیبا کلام است ،من نماز خواندن دکتر زیبا کلام را دیدم اما مشروب خوردن او را ندیده ام زیرا ما مناظره های زیادی با هم داشته ایم. یک موقع است که فرد در گذشته خطایی کرده و پشیمان شده و توبه کرده و الان دیگر انجام نمیدهد که خوب است ،‌الحمدالله .یک موقع است که این موضوع را یک افتخار میداند و شما پشیمانی و خجالتی را در چهره اش نمی بینید در این حالت باید برای او متاسف بود.

مجری /آیا فردی که صادقانه درباره گذشته راستگویی می کند ما باید درباره اش قضاوت کنیم؟

پاسخ :بله ما می توانیم در موردش قضاوت کنیم.هم شخصیت و هم حرفاش را می توانیم قضاوت کنیم. فیلمی را مخلباف درباره زندگی خودش درست کرده بود.در این فیلم میره در خانه خانمی و به او می گوید یادت می آد در جوانی من به تو گفتم که می خواهم طلبه بشم. خانم در جواب به مخملباف گفت «تو بابات مشروب خور بوده  تو می تونی مطرب بشی اما نمی تونی طلبه بشی.»

مجری سوال می پرسد: آیا شما این موضوع را تائید می کنید ؟می تواند تاثیر گذار باشد ؟ اگر پدر کسی مشروب خور است روی او تاثیر می گذارد؟

دکتر در پاسخ بیان کرد که الزام نیست، اما می تواند اثر بگذارد. به طور مثال مواضعی که اکنون آقای زیبا کلام در مباحث می گیرد با توجه به جوانی اش چندان عجیب و غریب به نظر نمی آید. افکارش ریشه در بدمستی جوانی اش دارد.

سوال مجری :‌خانم فائزه هاشمی می گوید قبل از انقلاب شعارها اقتصادی نبود چون مشکل اقتصادی نداشتیم اما سوال ما جوانها این است که چرا با جوانی ما این کار رو کردید و اقتصاد در چنین وضعیتی است؟ اگر اون موقع شرایط خوب و وفق مراد بوده چرا باید چنین تصمیم هایی را می گرفتید؟

وی در پاسخ بیان کرد : برای خانواده آقای هاشمی که وفق مراد بوده. امید به زندگی بوده 52 سال به طور متوسط الان 76 سال است در روزنامه های زمان شاه نوشته بودند یک روستا برق داره و 3 روستا آب آشامیدنی و بقیه چیزی نداشتند لذا ایشان به زندگی خودش نگاه می کند.

آقای هاشمی وضع مالی اش خوب بوده نسبت به بقیه روحانیون. صدای مهدی هاشمی است که به عنوان مسئول دفتر دانشگاه آزاد به لندن رفته دنبال تماس با آمریکایی ها بوده برای اینکه از آنها بخواهد تحریم ها را تشدید کنند. شما خودت خواستار تحریم هستی و وضعیت را تشدید می کنی و مقصری و از طرف دیگر می گویی وضع اقتصادی بد است. من مطمئن هستم سفرهای خارجی او قطع نمی شود. آقای روحانی آن ماهی بود که از آب گل آلود فتنه و تحریم ها گرفته شد. ما قبل از انقلاب همه جور دانشجو داشتیم عیاش و مشروب خورهم داشتیم یکیش آقای زیبا کلام که خودش به این موضوع اعتراف کرده است.

قدیری ابیانه:  روحانی باید خلع لباس شود

مجری شبکه جوانان در  بخش دیگر این گفتگو با دکتر حسن قدیری ابیانه،‌دیپلمات سابق و تحلیل گر سیاسی ازاو سوالاتی در ارتباط با انتخاب مردمی دولت سیزدهم و پشیمانی از رای به دولت روحانی مطرح می کند که بسیار شنیدنی است.

درحالیکه مجری شبکه جوان سوالات جالبی در ارتباط با انتخاب دولت سیزدهم مطرح می کند و می پرسد کسانی که در سال 88 به خیابان ها آمدند همه پشیمان بودند چون می گفتند این دولت در همان موقع در واقع تیم آقای میرحسین است.

مجری از قدیری سوال کرد آیا این احتمال وجود دارد که در سال 1404 تمام کسانی که به امید عدالت خواهی و فساد ستیزی همراه بودند و خودشون رو شرحه شرحه کردند اونها هم باز پشیمون بشند؟

 قدیری  در پاسخ بیان کرد : به نظر من فاسد ترین دولت بعد از انقلاب ،‌دولت آقای روحانی بود انهایی که به او رای دادند نیز پشیمان شدند.الان یک دولت سالم امده سر کار ان دولت قبلی ویژگی اش این بود که برادر رئیس جمهور دزد ،‌برادر معاون اول دزد،‌پسر اون وزیر دزد،‌دختر این وزیر دزد،‌و اختلاس گر بود. این دولت اینچنین نیست. من به دولت آقای رئیسی امید دارم. ایشان آدم سالمی است. ایشان در پست هایی بوده که اگر می خواست فساد کند می توانست به راحتی این کار را انجام دهد. به طورمثال طبری معاون دفتر رئیس قوه بوده این همه فساد داشته او که خود دادستان و معاون اول قوه قضاییه بود می توانست  فساد کند. اما زندگی سالمی دارد و سعی کرده آدم های سالمی را روی کار بیاورد. اکثر مردم ما راجع به درآمدهای کشور دچار توهم هستند. مثلا یکی از چیزهایی که در این شبکه ها زیاد می بینیم این است که گفته می شود ما جمهوری اسلامی هستیم و کشورهای عربی نفت خیز سلطنتی و عیاش در راسش آدم های فاسد و فاسقی هستند اما یارانه ای به مردمشان میدهند که از درآمد کارگر ما هم بیشتر است،‌ من محاسبه کردم درآمد یک کار ساده در این کشورها چقدر است و جمعیت ایران چقدر است؟ انها چقدر نفت صادر می کنند و ما چقدر نقت صادر می کردیم،، بعد یک تبعه عربستان در یک سال صادرات نفت به ازای هر تبعه مساوی با چه مدت یک ایرانی است؟ یک عربستانی مساوی با 18 سال ایرانی و یک کویتی 53 سال یک ایرانی و یک اماراتی 60 سال یک ایرانی و یک قطری معادل با یک قرن و 35 سال ایرانی است. این یک محاسبه ساده است. اما ما در تلویزیون می بینیم که امارات به همه دانش آموزش یک تبلت داده است.

وی افزود: یک سال او به اندازه 60 سال قبل از تحریم هاست ما در طول عمرمان نفت را صادر میکنیم مثل او به اندازه دوسال یک اماراتی نیست.فرض کنید دولت این درآمد نفت را در اوج درآمد زایی به همه مردم بدهد، هر ایرانی سهمش چقدر است ؟ ماهی 100 هزار تومن به هر ایرانی می تواند پرداخت کند .

مجری/ ‌به نظر شما قوی ترین ژورنالیست در حال حاضر چه کسی است ؟ آقای شریعتمداری

مجری/ یک جمله در وصف ایشان بگید؟ «می گم دمت گرم.»

مجری / پته کی و دوست دارین بریزید روی آب ؟

دکتر قدیری بیان کرد کسی که در حال حاضر باید ماهیتش افشا شود "احمدی نژاد "‌است. چون هنوز یک عده فکر می کنند او همون فرد سابق است اما او عوض شده. من تازمانی که خوب عمل می کرد ازش حمایت می کردم . شمر یک زمانی یار امام علی (ع) بود ، تا پای شهادت رفت، ‌جانباز شد بعد اومد سر امام را برید.

مجری/آیا به نظر شما آقای احمدی نژاد شمر زمان است؟

پاسخ دکتر قدیری :‌اگر بتواند این کار را می کند.

مجری /اگر بخواهید یک نفر از مسئولین سالهای اخیر را بخواهید بگوئید شلاق بخورد چه کسی است ؟

دکتر پاسخ داد: آقای روحانی خلع لباس هم باید بشود ، اسلامش اسلام انگلیسی است .رضا شاه عکسش هست من توسایتم گذاشتم یک زمانی مسئول نظافت اصطبل سفارت هلند بوده،  برای ما گردن کلفت بوده برای انگلیسی ها مطیع بوده چندین قطعه از خاک ایران را بخشید نقاط استراتژیک. تنها حکومتی که در دوران او خاک ایران کم نشده جمهوری اسلامی است.

مجری/ اصولگرا ها می گویند آمریکا در حال افول است و مردم می گویند ما حاضریم مانند آمریکا افول کنیم ولی اقتصادمان درست شود؟

 دکتر قدیری پاسخ داد: اگر می خواهید افول کنید مانند افغانستان می شوید، در این کشور 20 سال هم آمریکایی ها حضور داشتند. ببینید چه وضعی دارند مجبورند دختران شان را بفروشند .واقعا رو به افول هستند.

انتهای پیام/

صحبتهای جنجالی دکتر قدیری درباره فرزندان روسای مملکتی

کپی