اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

انتشار تصاویر قربانیان قتل دردسر ساز شد

انتشار تصاویر قربانیان قتل دردسر ساز شد
آرزوکیهان

دانلود تصاویر قربانیان قتل های مختلف به دست کارمند فناوری اطلاعات پلیس دردسر ساز شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، یک کارمند سابق فناوری اطلاعات پلیس پس از اعتراف به جرم دسترسی غیرقانونی به سیستم‌های رایانه‌ای برای مشاهده عکس‌های قربانیان قتل و صحنه‌های جنایت، دستگیر و زندانی شد.

"دارن کالینز"، 56 ساله، متخصص پزشکی قانونی دیجیتال مستقر در ستاد پلیس در استافورد انگلیس ، روز جمعه در دادگاه  بیرمنگام به سه سال زندان محکوم شد.او پیش از این پس از دسترسی به بیش از 3000 تصویر بین ژانویه 2014 و دسامبر 2018، به سوء رفتار در یک اداره دولتی اعتراف کرد.

تعدادی از تصاویر دانلود شده، عکس‌های رسمی پلیس از صحنه‌های جنایت و قتل‌ها بودند.کالینز که 18 سال و نیم برای پلیس کار کرده بود، ادعا کرده بود که این تصاویر را مشاهده کرده است تا دانش خود را در مورد صحنه های جنایت و علم پزشکی قانونی برای پیشرفت حرفه خود بیشتر کند.

او در مارس 2019 میلادی در پی تحقیقات داخلی اداره استانداردهای حرفه ای پلیس استافوردشایر پس از ابراز نگرانی همکاران دستگیر شداما در پی این رسوایی بلافاصله از کارش تعلیق شد.

"کالینز"، از استافورد، با اقدامات انضباطی داخلی مواجه شد و بدون اطلاع قبلی به دلیل سوء رفتار فاحش (رفتار بی اعتبار) در مارس 2021 اخراج شد.

" بارنت" معاون رئیس پلیس منطقه دراین باره گفت: "کالینز به یک جرم جنایی جدی اعتراف کرد و حکم امروز منعکس کننده آن است.من برای ناراحتی اضافی که اقدامات کالینز برای خانواده‌های قربانیان ایجاد کرده است بسیار متاسفم.ما انتظار داریم بالاترین سطوح صداقت و درستی را از همه افسران و کارکنان خود داشته باشیم و هرکسی که زیر این استانداردها قرار بگیرد، پاسخگو خواهد بود.این نیرو در حال ترویج فرهنگ ایمن و باز است که به افسران و کارکنان نشان می‌دهد که موظفند رفتاری را که با منشور اخلاقی مطابقت ندارد به چالش بکشند و گزارش دهند.»

انتهای پیام/

کپی