اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اختصاصی«ایران آنلاین»/

پلیس: فضای مجازی سن اعتیاد را کاهش داد+فیلم

پلیس: فضای مجازی سن اعتیاد را کاهش داد+فیلم
یاسمن صادق شیرازی خبرنگار

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از افزایش گرایش به مواد مخدر در میان جوانان و دانش آموزان به علت فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ "عبدالوهاب حسنوند" در گفت و گو با «ایران آنلاین» گفت: متاسفانه قاچاقچیان و افراد سوء استفاده گر با تلاش شبانه روزی در فضای مجازی در تلاش هستند تا سن اعتیاد را کاهش دهند. در اینجا مهم ترین توصیه ما به خانواده ها مراقبت بیشتر از فرزندانشان است.

وی ادامه داد: هرچند این فضا ویژگی های مثبتی هم دارد اما بیشتر تمرکز آن در زمینه آلوده کردن جوانان به اعتیاد فعالیت می کند.

حسنوند از انهدام 4 باند مواد مخدر فضای مجازی توسط پلیس خبر داد و گفت: مواد قابل توجهی از این باندها در هفته های اخیر از 17 تا 5 کیلو کشف و ضبط شده است که بیشتر آن ها شامل مواد نوظهور می شوند.

وی نسبت به افزایش فعالیت دانش آموزان در زمان کرونا در فضای مجازی نیز هشدار داد و افزود: توصیه ما این است که تمام کادر آموزش و پرورش و وزارت علوم نسبت به این مواد توجیه شوند، همچنین آگاهی هایی را در قالب کلاس های آموزشی کسب کنند تا بتوانند از بروز چنین مشکلاتی در بین جوانان و دانش آموزان جلوگیری کنند.

 

/انتهای پیام 

کپی