اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

25 سال زندان برای افسر پلیس قاتل

25 سال زندان برای افسر پلیس قاتل
آرزوکیهان

افسر سابق پلیس اوکلاهمای آمریکا به جرم قتل نامزد دخترش دستگیر و به 25 سال زندان محکوم شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، قاضی فدرال آمریکا روز گذشته افسر سابق پلیسی را که در سال 2014 میلادی نامزد دخترش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود به 25 سال زندان محکوم کرد.

"گرگوری فریزل"، قاضی منطقه ای اوکلاهمای ایالات متحده،" شانون کپلر" 61 ساله را به 300 ماه زندان محکوم کرد.

او همچنین به کپلر، افسر سابق پلیس تولسا، دستور داد تا برای جبران هزینه سنگ قبرقربانی "جرمی لیک"19 ساله غرامت بپردازد.

"کلینت جانسون"، دادستان ایالات متحده، در بیانیه ای گفت: "کپلر – افسر پلیس - در زمان شروع کارسوگند یاد کرده بود که از قانون حمایت کند، اما در عوض یک سری تصمیمات را اتخاذ کرد که منجر به قتل مردی جوان شد.حکم ۲۵ ساله امروز معیاری برای اجرای عدالت است."

"استن مونرو"، وکیل متهم کپلر، بلافاصله به پیامی که خواستار اظهارنظر در مورد حکم بود، پاسخ نداد. او قبلاً اشاره کرده بود که موکلش به حکم صادره اعتراض خواهد کرد.

کپلر- افسر پلیس – آمریکایی در محاکمه خود شهادت داده بود که برای دفاع از خود به سمت نامزد دخترش شلیک کرده است زیرا فکر می کرد لیک تفنگ دستی را به سمت او نشانه رفته است.

این در حالی است که هیچ اسلحه ای در محل جنایت پیدا نشد.با این وجود قاضی پرونده بر این باور است که قتل به دلیل انتقامی شخصی و رفتاری نژاد پرستانه از سوی افسر پلیس صورت گرفته است.

این محاکمه پنجمین محاکمه کپلر بوده و  سه محاکمه اول قتل او در دادگاه ایالتی با اعضای هیئت منصفه به پایان رسید. چهارمین محاکمه با محکومیت به قتل و 15 سال زندان به پایان رسید، اما دادگاه استیناف جنایی اوکلاهما این محکومیت را بر اساس حکم دادگاه عالی ایالات متحده که دریافته بود اوکلاهما فاقد صلاحیت برای جنایاتی است که در مناطق قبایلی رخ می دهد، لغو کرد زیرا قربانی یک شهروند قبیله ای رنگین پوست آمریکا بوده است.

انتهای پیام/

کپی