اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ماهی ها 4 تن را در پاراگوئه کشتند

ماهی ها 4 تن را در پاراگوئه کشتند
آرزوکیهان

ماهی های پیرانیا در پاراگوئه 4 تن را کشتند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، اجساد چهار نفر از رودخانه‌های در پاراگوئه که بر اثر گزش پیرانیا جان خود را از دست داده بودند از آب بیرون کشیده شد.

روز سه شنبه جسد یک مرد 49 ساله در رودخانه پاراگوئه در نزدیکی شهر پورتو روزاریو کشف شد طبق گزارش La Nacion، روزنامه محلی پزشکان علت مرگ را غرق شدن اعلام کردند اما این مرد روی صورت و پاهایش گاز گرفتگی دندان ماهی های پیرانیا دیده می شد.. پلیس گزارش هایی دریافت کرده بود که این مرد ناپدید شده بود.

روز یکشنبه گذشته یک مرد 22 ساله در همان رودخانه در جنوب پایتخت Asuncion پیدا شد. گزارش شده است که خانواده او ناپدید شدن وی را گزارش داده بودند. بنا بر گزارش های پلیس صورت و برخی اندام های قربانیان نشان میدهد که هر 4 تن بر اثر حمله ماهی های گوشت خوار "پیرانیا"جان خود را هنگام شنا در رودخانه از دست داده اند.این حملات در حالی رخ داده که ماهی های وحشی این رودخانه به 12 نشاگر دیگر حمله کرده و بخش هایی از بدن آنها را گاز گرفته بودند.

حملات پیرانا به انسان نادر است، اما ماهی در طول فصل تولید مثل، که بین اکتبر و مارس است، تهاجمی تر هستند.

"هکتور ورا "زیست‌شناس به روزنامه La Nacion گفت که پیراناهای نر سعی می‌کنند از بچه‌های خود محافظت کنند، بنابراین در این دوره تهاجمی‌تر خواهند بود.

با این حال، وی افزود که این ماهی برخلاف موارد گزارش شده که در صورت و دست و پا گاز گرفته شده است، معمولاً مچ پا یا انگشتان پا را گاز می گیرند و حمله به صورت و گلوی انسان ها پدیده ای نادر بوده است.پیرانیا ،‌ماهیان آب شیرین هستند که در رودهای آمریکای جنوبی زندگی می‌کنند. پیرانا یکی از گروه‌های ماهیان گوشت‌خوار هستند و دندان‌های بسیار تیزی دارند. در صورتی که به آن ها غذا داده نشود،هم نوع خواری نیز در بین آنها مشاهده شده‌ است.

انتهای پیام/

کپی