اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

۲ میدان و بلوار در بهشت زهرا(س) تهران به نام شهید سلیمانی نامگذاری شد

۲ میدان و بلوار در بهشت زهرا(س) تهران به نام شهید سلیمانی نامگذاری شد

مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(س) تهران از نامگذاری یک میدان و بلوار واقع در فاز سه (قطعات جدید) این سازمان به نام "شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی" و یک میدان نیز به نام شهید "ابومهدی المهندس" خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، سعید غضنفری با بیان اینکه شهادت "سپهبد حاج قاسم سلیمانی" ملت ایران را بیش از پیش متحد کرد، اظهار داشت: شهادت این شهید بزرگوار همچون زمان حیات ایشان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پر برکت و تاثیرگذار بود از این رو ما نیز تلاش می کنیم تا وظیفه خود را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید والا مقام انجام دهیم.
 
وی عنوان کرد: در طرح پیشنهادی در شورای فرهنگی سازمان بهشت حضرت زهرا(س) بلوار منتهی به قطعات ۳۲۸ و ۳۲۷ همچنین میدان واقع در تقاطع قطعات ۳۱۴ و ۳۰۸ که از درب ورودی باب الحوائج نیز دسترسی دارد به نام "سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی" نامگذاری شد.
 
غضنفری با بیان اینکه نامگذاری معابر با نام شهدا باعث هویت بخشی به کالبد مجموعه خواهد شد، ابراز کرد: این اقدام در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثر است.
 
مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(س) تهران گفت: میدان دیگری در انتهای بلوار ذکر شده به یاد یار و همراه همیشگی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و فرمانده جبهه مقاومت عراق به نام شهید "ابومهدی المهندس" نامگذاری شد.
 
بهشت زهرا (س) بزرگترین آرامستان ایران است که در جنوب تهران واقع شده است، فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز و این آرامستان ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.
 
بهشت زهرا (س) در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است و روزانه به امور ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از اموات رسیدگی می کند.
 
گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مدفن ۳۴ هزار شهید گلگون کفن و چهارهزار شهید گمنام هشت سال جنگ تحمیلی، انقلاب و مدافعان حرم است.

انتهای پیام/
کپی