اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شکوه فتح در خون جگرهاست

شکوه فتح در خون جگرهاست
مریم سادات گوشه

نماهنگ «شکوه فتح» با صدای عبدالرضا هلالی و کربلایی حسین خیرالدین مداح لبنانی دومین اثری است که در رابطه با سردار سلیمانی توسط مجموعه فرهنگی آیینی هیأت الرضا و با همکاری مؤسسه فرهنگی، مطبوعاتی ایران منتشر شد.

به گزارش روزنامه ایران، محمدرضا هراتی جانشین تهیه کننده این نماهنگ درباره تولید این نماهنگ به «ایران» می‌گوید: «امسال دومین سالی است که تلاش کردیم برای شهادت حاج قاسم دست خالی نباشیم. مقام معظم رهبری هر بار در سخنانشان از ابعاد شخصیتی حاج قاسم صحبت می‌کنند. ما هم تلاش کردیم اثری خلق کنیم که رنگ وبوی حاج قاسم را بدهد.»هراتی درباره فعالیت هیأتشان توضیح می‌دهد:«ما نماهنگ‌های بسیاری ساخته‌ایم. مثلاً نماهنگ «به هر طریق ممکن» درباره بحث پیاده روی اربعین،  یا نماهنگ «فریاد بی‌صدا» با موضوع حسرت مردم در ایام کرونا برای زیارت اهل بیت. حتی نماهنگی با نام «آخرین جنگ جهانی بشود صلح جهانی» هم که فضای شاد و امید بخش دارد نیزساخته‌ایم.»او درباره انتشار آثار مجموعه فرهنگی آیینی هیأت الرضا می‌گوید: «این نماهنگ‌ها هم از تلویزیون پخش می‌شود و هم در فضای مجازی منتشر می‌شود.»
هراتی درباره فضای این نماهنگ توضیح می‌دهد:«ما با مداحان بسیاری کار می‌کنیم ولی این کار مداحی نیست. یک شعر حماسی است که درباره اندیشه مقاومت توسط مرتضی حیدری آل‌کثیر به دو زبان فارسی و عربی سروده و توسط عبدالرضا هلالی و کربلایی حسین خیر‌الدین خوانده شده است. کربلایی حسین از مداحان لبنان است که ما از ایشان دعوت کردیم برای ساخت این نماهنگ به ایران آمدند و اجرای مشترک با هلالی داشتند. ما قبلاً در هیأت الرضا مداحی خیرالدین را شنیده بودیم. تم کارهای ایشان حزب‌الله است. ما هم در کارمان از ضرباهنگ حماسی استفاده کردیم. در مرحله ساخت اثر هم سعی کردیم یک داستان را روایت کنیم. از یکسری امکانات مثل ماسک و گوشی پزشکی روی میز استفاده کردیم که بازیگر آنها را برمی دارد و زیر آن عکس شهدا مشخص می‌شود. همچنین از فضای غبار و خاک و عکس‌های شهدا استفاده کردیم. عکس‌هایی که توسط بچه‌ها روی دیوار از دوسمت راست و چپ نصب می‌شوند و در وسط به عکس سردار سلیمانی می‌رسد. به این معنا که همه کسانی که برای وطن کارمی‌کنند ماندگارند و شهدا همواره زنده‌اند.»

انتهای پیام /

کپی