اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جزئیات کشته شدن یک ببر در باغ وحش

جزئیات کشته شدن یک ببر در باغ وحش
آرزوکیهان

کارکنان باغ وحش فلوریدای آمریکا به سمت ببری که بازوی یک مرد را گاز گرفته بود شلیک کرده و این حیوان را کشتند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، مرد با ورود به منطقه ممنوعه خود را به قفس ببر رسانده و در همین زمان ببر باغ وحش به سمتش حمله کرده و بازویش را گاز گرفته بود.
اطلاعات موجود نشان میدهد ساعاتی پس از شلیک کارکنان به این حیوان ببر8 ساله به نام "اکو" جان سپرده است.


کلانتر و مسئولین باغ وحش می گویند مرد زخمی نظافتچی و سرویس کار بوده که برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی باغ وحش مشغول به کار بوده است اما به دلیل ورود به منطقه ممنوعه از سوی حیوان مورد حمله قرار گرفته است.


فیلم دوربین مداربسته نشان میدهد که فک ببر مهاجم دور بازوی مرد بین دست و آرنج او پیچیده شده است.پس از حمله ببر به این مرد او فریاد زده و گفته است: "لطفا، لطفاً به من کمک کنید، لطفا."

در این بیانیه ای که باغ وحش منتشر کرده آمده است: «به نظر می‌رسد که  این مرد می‌خواست ببر را از طریق حصار محوطه غذا بدهد یا نوازش کند تا جایی که ببر توانست به او برسد و بازوی او را به داخل محوطه بکشد.»


پس از اینکه کارکنان باغ وحش  ابتدا سعی کردند ببر را وادار به رها کردن بازوی این مرد کنند، اما حیوان مقاومت کرده آنها نیزچاره ای جز شلیک به حیوان برای نجات جان مرد جوان نداشته اند. در این بیانیه آمده است که مرگ ببر توسط دامپزشک باغ وحش ناپل تایید شده است.


ببر مالایا یکی از کوچکترین گونه های ببر است که در سراسر شبه جزیره مالایی جنوبی و مرکزی و بخش های جنوبی تایلند با توجه به حیات وحش مالزی یافت می شود. این حیوان نماد ملی مالزی است.


در سال 2016، یک ببر مالاییایی به یک نگهبان باغ وحش در باغ وحش پالم بیچ حمله کرد و او را کشت. کالبد شکافی نشان داد که استیسی کونویزر، 38 ساله، بر اثر حمله یک ببر 12 ساله به نام هاتی، به دلیل شکستگی ستون فقرات، پارگی استخوان گردن و سایر جراحات گردن جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/

کپی