اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کوتاه قدترین زن دنیا درگذشت

کوتاه قدترین زن دنیا درگذشت
آرزوکیهان

کوتاه قدترین زن دنیا با قد معادل 76 سانتی متر در سن 33 سالگی جان سپرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل، "الیف کوجامان" 33 ساله اهل شهر "کادیرلی استان عثمانیه ترکیه که در سال 2010 میلادی به عنوان کوتاه قدترین زن دنیا نامش در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده بود به شکل غیر منتظره ای جان سپرد.


به گزارش رسانه های محلی او روز سه شنبه گذشته به دلیل وخامت حالش به آی سی یو منتقل و به دلیل نارسایی تنفسی ناشی از ذات الریه جان خود را از دست داد.


در سال 2010 میلادی هنگامیکه "الیف "‌به عنوان کوتاه قدترین زن دنیا شناخته شد در آن زمان گفت: "همیشه امیدوار بودم که روزی دنیا مرا بشناسد. دوران کودکی بسیار سخت بود زیرا همه همکلاسی هایم به خاطر کوچک بودن من را اذیت می کردند. اما اکنون من به دلیل جثه ام مشهور هستم. بنابراین این به من احساس قد بلندتر می دهد. امیدوارم سفر کنم و با افراد زیادی از جمله بلندقدترین مرد جهان ملاقات کنم."


مادر الیف درباره او گفت: «هیچ مشکلی در بارداری من با او وجود نداشت و به طور طبیعی زایمان کردم.او زمانی که به دنیا آمد 3 پوند و 10 اونس وزن داشت و یک نوزاد عادی بود. ما تا یک سالگی متوجه هیچ مشکلی نشدیم. سپس متوجه شدیم که به نظر می رسید کندتر از سایر نوزادان رشد می کند.


وی افزود: به نظر می رسید که او همیشه به همان اندازه باقی می ماند. در چهار سالگی که رشد او متوقف شد ما از پزشکان کمک خواستیم، اما آنها نتوانستند به ما بگویند مشکل چیست و قد دخترم دیگر رشد نکرد.

انتهای پیام/

---
کپی