اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
عضو شورای سیاسی انصارالله با تأکید بر ادامه جنگ تا آزادسازی کامل یمن خبر داد

پایان جنگ نزدیک است

پایان جنگ نزدیک است
لاله مهرزاد

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در جریان حضور خود در کلاب‌هاوس که به دعوت سایت شبکه خبری «المیادین» انجام شد، به مردم این کشور مژده داد، پایان جنگ با پیروزی نیروهای مقاومت مردمی این کشور نزدیک است.

روزنامه ایران/ به‌گزارش «المیادین»، «محمد البخیتی»، با تأکید بر اینکه جنگ یمن تا زمان آزادسازی کامل این کشور ادامه خواهد داشت، خبر داد: «این جنگ در مرحله پایانی خود قرار دارد و بزودی جنگ در کشورمان تمام می‌شود.»

وی در این برنامه همچنین با اشاره به اینکه با توجه به فرسایشی شدن جنگ در یمن به نفع عربستان و امارات نیست که بخواهند به این جنگ ادامه دهند، گفت: این کشورها اکنون بیش از جنگ دیگر خواهان خروج آبرومندانه از این جنگ با یک پیمان صلح هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه موقعیت ائتلاف عربستان در حدیده بسیار شکننده بود، گفت:«نیروهای دولت مستعفی و همین‌طور ائتلاف عربستان می‌دانستند ارتش و نیروهای مقاومت مردمی بزودی تمامی مقرهای آنان را تصرف خواهند کرد، بنابراین بدون هیچ مقاومتی عقب‌نشینی کردند.»

وی همچنین خاطرنشان کرد: از دید کشورهایی که در ائتلاف متجاوز عربستان حضور دارند، تجهیزات و ابزار و ادواتشان بسیار با ارزش‌تر از شبه نظامیان مزدوری است که استخدام کرده‌اند.

نیروهای مقاومت مردمی بالاتر از همه جریان‌ها

«البخیتی» در بخشی دیگراز این گفت‌و‌گو با تأکید بر اینکه عملیات نظامی انصارالله و نیروهای مقاومت مردمی تا آزادسازی کامل تمامی سرزمین‌های یمن ادامه خواهد یافت، گفت: «هیچ تفاوتی بین یک منطقه یمن با منطقه دیگر وجود ندارد و ما همه مناطق را آزاد خواهیم کرد و تا زمانی که تجاوز و محاصره نیروهای ائتلاف ادامه داشته باشد، دست از نبرد بر‌نخواهیم داشت.»

به‌گفته «البخیتی»، نیروهای مقاومت مردمی یمن در سال‌های اخیر موفق شده است توان فناوری خود در ساخت ابزار و ادوات جنگی را ارتقا بخشد. از همین رو در حال حاضر این نیروها مجهز به موشک‌های ضد ناو و بالگردهای آپاچی هستند.

به گفته وی ارتش یمن توسعه زرادخانه خود را از صفر آغاز کرد اما اکنون توانسته صاحب یک فناوری قوی شود و بر همین مبنا توانایی ساخت تمامی تجهیزات و سخت‌افزارهای پیشرفته نظامی را دارد.

او تأکید کرد: «پهپادها و موشک‌های بالدار یمنی بسیار مرگبارتر از هواپیماهای جت و رزمناوهای دریایی هستند.» این مقام ارشد انصارالله یمن همچنین با اشاره به نبردها در مأرب اضافه کرد: «نیروهای ائتلاف متجاوز عربستان نیروی خود را روی مأرب متمرکز کرده‌اند. در حالی که این کار باعث شده تا توان آنها در سایر مناطق کاهش یابد. همین نشان‌دهنده آن است، امروز ارتش و کمیته نیروهای مقاومت مردمی یمن دست برتر را در کشور در دست دارند.»

«البخیتی» همچنین از شیوه‌های مختلف نیروهای ائتلاف عربستان برای مقابله با نیروهای مقاومت مردمی و ارتش یمن نیز سخن گفت و با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز به همین منظور با چاپ ارز در یمن به اقتصاد این کشور آسیب می‌زند و علاوه بر این چاه‌های نفت و گاز را نیز محاصره کرده تا توان اقتصادی و صادرات یمن را کاهش داده و فشارها را بر مردم یمن افزایش دهد، تأکید کرد: «با وجود همه این تلاش‌ها، برخلاف همه مناطق اشغالی که ارز در آنها دچار نوسان‌های شدید است، ارز در صنعا ثابت است.»

یمن مثل فلسطین، ریاض مثل تل‌آویو

وی در پایان با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین سخنگوی ائتلاف عربستان و رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نمی‌بیند، گفت: «آزادی و حاکمیت ما در یمن هیچ تفاوتی با آزادی و حاکمیت فلسطین در اراضی اشغالی ندارد.»

وی با این حال در پایان سخنان خود تأکید کرد: «از نظر انصارالله گزینه صلح همیشه روی میز است اما بستگی به میزان تجاوزها و حملات ائتلاف متجاوز سعودی دارد.»

عربستان سعودی با حمایت امریکا و متحدان منطقه‌ای خود، جنگ یمن را در مارس 2015 با هدف بازگرداندن دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور سابق به قدرت و سرکوب جنبش انصارالله آغاز کرد. این جنگ صدها هزار یمنی را به شهادت رسانده و میلیون‌ها نفر دیگر را آواره کرده است. همچنین زیرساخت‌های یمن را ویران کرده و قحطی و بیماری‌های عفونی را در این کشور گسترش داده است.

کپی