اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
اختصاصی ایران آنلاین/

روایت فرمانده جنبش حماس از حاج قاسم سلیمانی

روایت فرمانده جنبش حماس از حاج قاسم سلیمانی

یکی از فرماندهان جنبش حماس، شهید حاج قاسم را نماد مقاومت، فداکاری و مبارزه با پروژه‌های صهیونیستی- امریکایی توصیف کرده و گفت: بزرگترین انتقام برای خون شریف این فرمانده شجاع، اخراج کامل اشغالگران آمریکایی از منطقه است.

اسماعیل رضوان" یکی از فرماندهان جنبش حماس، در گفتگو با خبرنگار ایران‌آنلاین گفت: ملت های منطقه، شهید سردار قاسم سلیمانی و همچنین یار ایشان و فرمانده مقاومت در عراق، شهید ابومهدی المهندس را به عنوان نماد مقاومت و جلوه های بزرگ مقاومت در راه مبارزه با اشغالگری و مقابله با استعمار صهیونیستی- آمریکایی در منطقه می دانند.

به گفته این فرمانده حماس، شهید "حاج قاسم" نماد مقاومت، فداکاری و مبارزه با پروژه های صهیونیستی- امریکایی بود. وی به عنوان یک فرمانده شجاع، تنها یک هدف را دنبال کرده و در نهایت خواهان پیروزی محور مقاومت و آزادسازی فلسطین و قدس شریف بود. تحقق چنین هدفی نیز نام این فرمانده را در قلب تاریخ ماندگار کرد.

اسماعیل رضوان افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک فرمانده شجاع، روشن بین و تیزبین بود. ایشان به مسئله آزادسازی فلسطین ایمان داشت و جهت قطب نمای این بزرگوار در همه حال به سمت قدس و فلسطین بود.

وی بزرگترین انتقام برای خون شریف شهید سلیمانی را اخراج اشغالگران آمریکایی از منطقه دانسته و گفت: ما به زودی شاهد خروج اشغالگران صهیونیسم از فلسطین اشغالی خواهیم بود.


این فرمانده جنبش حماس تصریح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک انسان متواضع و صادق بوده و در حمایت از مقاومت باصداقت عمل می‌کرد. این بزرگوار در قلب ملت های اسلامی، مستضعف و ملت فلسطین جای داشته و همانند یک الگو، مربی و معلم برای مبارزان مقاومت و همه مبارزین آزادی خواه بشمار می رود.

وی گفت: امروزه محور مقاومت در حال رشد روزافزون و حرکت به سمت پیروزی بوده و راه این شهید بزرگ را ادامه خواهد داد. بزرگترین نشانه این پیروزی نیز، خروج آمریکا از بسیاری از مناطق غرب آسیا و اسلامی است؛ شاهد بودیم چگونه آمریکایی ها از افغانستان خارج شده و امروز نیز در حال خروج از عراق هستند.

اسماعیل رضوان ادامه داد: اگرچه سردار سلیمانی به شهادت رسیده است؛ اما حاج اسماعیل قانی و برادرانش در سپاه پاسداران راه و مسیر ایشان را ادامه داده و در کنار مقاومت خواهند ماند. ما راه این فرماندهان شجاع را ادامه می دهیم و انشالله آرزوی ایشان را محقق خواهیم کرده و بزودی در مسجدالاقصی در کنار یکدیگر نماز خوانده و به روح شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و تمام شهدای مقاومت مانند شیخ احمد یاسین درود خواهیم فرستاد. 

قائم مقام جنبش عمل اسلامی بحرین: سردار سلیمانی، استکبار جهانی را شکست داد

روایت امیرعبداللهیان از درخواست هیات های خارجی برای ملاقات با حاج قاسم

ماجرای تلفن فوری در جلسه سردار سلیمانی با هیئت مصری چه بود؟

 

کپی