اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

روند نظارت بر قیمت کالاها در بازار به صورت جدی دنبال می شود

روند نظارت بر قیمت کالاها در بازار به صورت جدی دنبال می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تشریح این موضوع که رویکرد دولت بر حفظ قیمت ها در بازار است؛ گفت: یکی از مکانیسم های مهم در حوزه تنظیم بازار تقویت فرآیندهای نظارتی است .

به گزارش ایران آنلاین،سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تشریح این موضوع که رویکرد دولت بر حفظ قیمت ها در بازار است؛ گفت: یکی از مکانیسم های مهم در حوزه تنظیم بازار تقویت فرآیندهای نظارتی است که این امر به صورت جدی در استان های کشور دنبال می شود.

دکتر محسن کوشش تبار سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در نشست ویدئوکنفرانسی با معاونین اقتصادی استانداری های سراسر کشور، با بیان اینکه نظارت بر روند قیمت کالاها در بازار باید به صورت جدی از سوی کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار دنبال شود؛ گفت: معاونین اقتصادی استانداری های سراسر کشور به روند توزیع مناسب کالاها و جلوگیری از هر گونه گرانفروشی در سطح بازار نظارت لازم را داشته باشند.

کوشش تبار با اشاره به اینکه نیازمند هم افزایی ظرفیت ها برای تداوم روند کنترل قیمت ها در بازار هستیم؛ گفت: در این عرصه اتاق اصناف و سازمان بسیج نقش مهمی در تقویت روند نظارت ها دارند و باید از ظرفیت های این دو مجموعه به نحو مطلوبی بهره گرفته شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تشریح این امر که باید با گرانفروشی در بازار مقابله شود؛ گفت: موضوع افزایش قیمت و گرانفروشی دو مقوله متفاوت است و برای همین ستادهای استانی باید ورود فعال به کنترل قیمت ها و جلوگیری از هر گونه گرانفروشی داشته باشند.
وی در ادامه گفت: رویکرد دولت بر حفظ روند قیمت ها در بازار است و نباید اجازه داد با جو سازی ها روند مناسب بازار به سمت دیگری سوق یابد.
کوشش تبار با اشاره به ذخیره سازی مناسب کالاهای استراتژیک از سوی دولت اشاره کرد و گفت: تامین کالاهای اساسی به نحو مناسبی صورت گرفته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت برخورد به موقع با دلالان و محتکران در بازار اشاره کرد و گفت: کمیته های فعال تنظیم بازار در سطح استانی با هوشیاری و اقدام به موقع اجازه فعالیت به دلالان را ندهند و در این خصوص ضرورت دارد همه ظرفیت های استانی به کار گرفته شود.

کوشش تبار همچنین به برگزاری کمیته های اقدام مشترک در سطوح استانی با ریاست استاندار و کمیته های اقدام مشترک سطوح شهرستانی با ریاست فرمانداران تأکید کرد و گفت:: کمیته ها در کلیه سطوح به صورت هفتگی تشکیل و بر بازار استان و شهرستان نظارت جدی و دقیق صورت گیرد و گزارشات مربوطه نیز به صورت هفتگی به معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ارسال گردد .

وی همچنین به ضرورت تشریک مساعی کلیه دستگاههای اجرایی استان و مشارکت نیروهای بسیج و نیز استفاده حداکثری از ظرفیت اتاق اصناف استانها در کنترل بازار تأکید و همت جدی همه دستگاهها را برای کاهش فشار تورمی بر سفره های اقشار مختلف جامعه خواستار شد.

انتهای پیام/

کپی