اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تغییر موضع مقامات رژیم صهیونیستی در مورد حمله به ایران

تغییر موضع مقامات رژیم صهیونیستی در مورد حمله به ایران

این روزها همه از تغییر موضع مقامات رژیم صهیونیتسی در مورد حمله به ایران شنیده‌اند و متوجه شده‌اند که سران این رژیم رسماً ترسیده و غلاف کرده‌اند. دلیل این موضوع را همه هم کم و بیش دانسته و می‌دانند اما واقعیتی وجود دارد که باید در مورد آن صحبت شود. سفر مشاور امنیت ملی امریکا به تل‌آویو و دیدار او با مقامات مختلف رژیم صهیونیستی حامل پیام‌های بسیار مهمی بود که ابعاد این پیام‌ها را می‌توان پس از برگزاری موفق رزمایش پیامبر اعظم 17 مشاهده کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از کانال اخبار سوریه، این روزها همه از تغییر موضع مقامات رژیم صهیونیستی در مورد حمله به ایران شنیده‌اند و متوجه شده‌اند که سران این رژیم رسماً ترسیده و غلاف کرده‌اند. دلیل این موضوع را همه هم کم و بیش دانسته و می‌دانند اما واقعیتی وجود دارد که باید در مورد آن صحبت شود. سفر مشاور امنیت ملی امریکا به تل‌آویو و دیدار او با مقامات مختلف رژیم صهیونیستی حامل پیام‌های بسیار مهمی بود که ابعاد این پیام‌ها را می‌توان پس از برگزاری موفق رزمایش پیامبر اعظم 17 مشاهده کرد.

در مورد پیام سالیوان حرف و حدیث بسیار است، اما مهمترین نکته‌ای که به نظر طرف امریکایی بر آن تاکید داشته موضعی است که فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در روز شروع رزمایش پیامبر اعظم 17 اعلام و طی آن یادآور شد که ایران هر گونه حماقت رژیم صهیونیستی علیه خود را با چراغ سبز امریکا ارزیابی کرده و به آن پاسخ خواهد داد. این تحلیل و اعلام دقیق موضع البته پیش از آنکه توسط سرلشکر رشید رسانه‌ای شود توسط برخی واسطه‌های عربی به اطلاع مقامات امریکایی رسید تا به خوبی ابعاد حماقت رژیم صهیونیستی را ارزیابی کنند.

اما اینکه سالیوان واقعا چه مواردی را به سران رژیم صهیونیستی گفته در فضای مجازی در موردش بسیار صحبت شده، اما حقیقت این است که او برای فهماندن برخی مسائل و موارد به مقامات این رژیم راهی سرزمین‌های اشغالی شده بود. مهمترین موضع او این بود که «اسرائیل» دیگر اولویت اصلی امریکا نیست و مقامات این رژیم بهتر است ساعت خود را به وقت کاخ سفید کوک کنند و زمانی که در کاخ سفید ساعت‌ها با زمان تل‌آویو کوک می‌شد گذشته است چرا که امریکا و مردم این کشور اولویت‌های بسیار مهمتری دارند که باید به آن رسیدگی شود.

بر این اساس، سالیوان با برشمردن نقش نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در خروج امریکا از برجام و شکل‌گیری وضعیت جدید که در آن ایران در «در آستانه رسیدن به بمب اتمی» قرار گرفته، از آن‌ها خواست بیش از این وضعیت را خراب نکنند و سعی هم نکنند که در ایران دست به خرابکاری، ترور و یا هر اقدام دیگری بزنند چرا که این رژیم باید به تنهایی بار آن را بر دوش بکشد و تاوان آن را پس دهد. او این موضوع را هم یادآور شده بود که پس از هر اقدام و خرابکاری، ایرانی‌ها سرعت بیشتری به توانمندی هسته‌ای خود داده‌اند.

اما مهمترین خواسته سالیوان از مقامات رژیم صهیونیستی این بود که سعی کنند همراه واشنگتن حرکت کنند و جان سربازان امریکایی را به خطر نیندازند. او با اشاره به پیام‌هایی که از ایران رسیده تاکید کرد که امریکا جنگ تازه‌ای در منطقه نمی‌خواهد و حتی کشورهای عرب منطقه هم دوست ندارند چندان با ایران گلاویز شوند، در کاخ سفید هیچکس دوست ندارد شاهد بازگشت تابوت نظامیان امریکایی باشد و در کاخ سفید کسی از اقدامات هماهنگ‌نشده اسرائیل هیچگونه حمایتی نخواهد کرد و بهتر است در این زمینه به امریکا مانند همیشه اعتماد کنند.

بر اساس آنچه رسانه‌های غربی و منطقه‌ای نوشته‌اند، سالیوان از ناراحتی عمیق رئیس‌جمهور امریکا از موضع‌گیری مسوولان رژیم صهیونیستی گفته است. پیش از این هم گفته شده بود که بایدن بیش از سه هفته پاسخ تماس‌های نفتالی بنت را نداده و سالیوان را برای دادن توضیحات مختلف راهی تل‌آویو کرده است. با این حال، سالیوان به بنت گفته که بایدن یک سال دیگر هم سیاست فشار حداکثری ترامپ بر ایران را ادامه داد تا همه شک و شبهه‌ها در مورد فروپاشی اقتصادی و سیاسی ایران برطرف شود و کسی نگوید که او عجله کرد!!

هر چند طبق معمول سالیوان بر امنیت رژیم صهیونیستی مثل همیشه تاکید کرد، اما برخلاف آنچه رسانه‌های وابسته به رژیم صهیونیستی می‌گویند او این حمایت را منوط به تصحیح رفتار تل‌آویو دانسته است و این موضوعی نیست که در طول این سال‌ها کسی در این رژیم به آن عادت داشته باشد. سفر 30 ساعته مشاور امنیت ملی امریکا که از جهات بسیار قابل تحلیل است، نشان داد که امریکا برای اسرائیل به اندازه کافی هزینه کرده و قرار نیست نظامیان امریکایی هم قربانی توهمات مقامات این رژیم شوند که اگر تیری به سمت ایران انداختند، ارتش امریکا کنار آن‌ها خواهد ایستاد.

بدون شک در طول روزهای گذشته و پیش از شروع دور هشتم مذاکرات وین، پیام‌های مختلفی میان تهران و واشنگتن از مسیر واسطه‌ها رد و بدل شده، اما روز دوشنبه تیم مذاکره کننده ایرانی در حالی در هتل کوبورگ با پنج کشور حاضر در مذاکرات گفت‌وگو می‌کند که صهیونیست‌ها مثل موش در سوراخ خود خزیده و همه جهان به چشم دیده‌اند که اگر خطایی علیه ایران صورت بگیرد، پاسخ آن به چه شکل خواهد بود. علی باقری و تیمش با سوخت موشک‌های شلیک شده در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 17 پای میز مذاکره خواهند نشست.

سفر سالیوان به فلسطین اشغالی دارای هر بعدی بوده، پس از 40 سال به امریکایی‌ها یادآور شده که دوران قلدری در منطقه گذشته و ایران آن اندازه توانمند است که زبان هر زبان‌درازی را از حلقومش بیرون بکشد و هزینه گزافی را بر دشمن تحمیل کند. به همین دلیل پس از هزینه 7 هزار میلیارد دلاری امریکا و چند هزار میلیارد دلاری کشورهای عربی، رژیم صهیونیستی، اروپایی‌ها و ترکیه قرار نیست هزینه جانی هم داده شود. از این زاویه به خوبی می‌شود تازه‌ترین موضع‌گیری رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیست‌ها را درک کرد که گفته بود: «دنبال جنگ نیستیم!»

در پایان باید گفت کشوری که قدرت نداشته باشد، کشوری که نتواند دشمن را بترساند بدون شک بازنده قافیه است. در وین خروجی شلیک موشک‌ها را خواهید دید و متوجه خواهید شد اوضاع به کدام سمت می‌رود. گزینه‌های روی میز جز زبان خوش و آدمیزاد نخواهد بود و زیر میز نیز چیزی جز التماس برای توافق نیست...

انتهای پیام/

کپی