اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
اختصاصی«ایران آنلاین»/

حبیب دهقان نسب حذفیات سریال امنیتی را فاش کرد

حبیب دهقان نسب  حذفیات سریال امنیتی را فاش کرد
سعیده احسانی راد

حبیب دهقان نسب گفت: در سرجوخه در فیلمنامه ای که خواندم همسرم فوت شده بود و قرار بود من که نقش سالار را داشتم ازدواج مجدد کنم که بعد از آن در پخش مادر سالار فوت شد و معشوقه من تبدیل شد به زنی که جدا شده است.

حبیب دهقان نسب بازیگر که در سریال های شاخص امام علی ، مختار و در پناه تو بازی کرده در گفت و گو به خبرنگار ایران آنلاین گفت : آخرین کارتصویری ام در تلویزیون سر جوخه بود و گیلدخت هم به زودی از آی فیلم پخش می شود.

دهقان نسب درباره سانسورهایی که در سریال های تلویزیونی اعمال می شود گفت : کلاً  قاعده تلویزیون است متن هایی که تصویب می شود به دلیل طولانی بودن خوانده نمی شود ، وقتی به تولید واجرا می رسد چون متن یک اثر ادبی است و به صورت نمایش در می آید  و طبعتاً تغییراتی در آن ایجاد می شود.

وی ادامه داد : وقتی  کار تولید تمام می شود در بازبینی نهایی برای تایید پخش متوجه صحنه هایی می شوند که مورد تأیید شان نیست و دست به حذف سکانس و تغییر دیالوگ ها می  زنند، به عنوان مثال در سرجوخه در فیلمنامه ای که خواندم همسرم فوت شده بود و قرار بود من  که نقش سالار را داشتم ازدواج مجدد کنم که بعد از آن در پخش مادر سالار فوت شد و معشوقه من تبدیل شد به زنی که جدا شده است.

بازیگر سریال امام علی خیلی از حذف و سانسور بازی هاش در تلویزیون دلخور نیست و معتقد است : روابط عمومی قوی ندارم و هیچ وقت دوست نداشتم در چشم باشم ، پیشنهاد نقش سینمایی به من نمی شود ، تئاتر هم در آمد زا نیست و تنها راه معیشت زندگی از بازی در تلویزیون می گذرد ، کرونا هم باعث شد سریال سازی متوقف شود و کسانی که بی حاشیه هستند و بی سر و صدا کمتر در تلویزیون به آنها نقش داده می شود ، حرفه ما بازیگری است و تحصیلاتش را داریم و از این راه تامین معاش می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که کدام نقش هایی را که بازی کرده دوست دارد گفت : تعداد نقش هایی که بازی کردم زیاد است و خیلی سخت است که بگویم کدام را بیشتر دوست دارم ولی سگ کشی ، سفر سرخ که هیچ وقت اکران نشد ، سفر به چزابه و سریال مختار و امام علی و در پناه تو را بیشتر از همه کارهایم دوست دارم.

دهقان نسب درباره نقش روحانی در سریال گیلدخت اظهار داشت : نقش من در فیلمنامه ای که خواندم روحانی نبود و متولی امامزاده بود ، چند سکانس هم با لباس معمولی فیلمبرداری کردیم تا یک روز سر صحنه گفتند باید لباس روحانی بپوشید که خلاصه بعد از صحبت با تهیه کننده و کارگردان قرار شد در بعضی صحنه ها به دلیل اینکه متولی امامزاده که بزرگ ده است و مردم برای مشکلات به او مراجعه می کنند لباس روحانی بپوشد.

وی تصریح کرد : گیلدخت سریال تاریخی نیست و تم عاشقانه و قصه ظلم ستیزی دارد و به زندگی امروزی ما نزدیک است مثل مختار و امام علی تاریخی نیست ، در آن سریال ها بازیگر برای اینکه به نقشش نزدیک شود کتاب هایی را باید مطالعه کند چون از زمانه ای که در آن زندگی می کنیم فاصله زیادی دارد.

دهقان نسب این روزها مشغول خواندن فیلم نامه است و قرار است با احمد معظمی کاری را در شبکه نمایش خانگی داشته باشد.

/انتهای پیام
 

کپی