اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستگیری کلاهبردار 5 میلیارد تومانی در صحنه

دستگیری کلاهبردار 5 میلیارد تومانی در صحنه

یک تبهکارحرفه ای در شهرستان صحنه که اقدام به کلاهبرداری50 میلیارد ریالی در روستاهای این شهرستان کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایران انلاین ،  سردار علی اکبر جاویدان  فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در این ارتباط گفت : به دنبال اعلام شکایت تعدادی از روستائیان شهرستان "صحنه" مبنی بر اینکه شخصی از آنها دست به کلاهبرداری  50 میلیارد ریالی زده است ، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: افراد شاکی در جریان تحقیقات به ماموران گفتند فردی پس از جلب اعتماد آن ها و بهانه اینکه می تواند با قیمتی پائین تر از قیمت بازار برای احشام آن ها نهاده های دامی تهیه کند، پس از دریافت مبالغ هنگفتی از آن ها متواری و تلفن همراهش را نیز خاموش کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی و آگاهی "صحنه" با دریافت این گزارش تحقیقات گسترده ای را برای مرد کلاهبردار آغاز کرده و توانستندبا انجام کارهای اطلاعاتی مخفیگاه فرد تبهکار را در یکی از نقاط حاشیه ای این شهر شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.

سردار جاویدان با بیان اینکه کلاهبردار دستگیر شده فردی سابقه دار است  و قبلا هم با تهیه اسناد جعلی در زمینه معاملات ملکی فعالیت داشته ،یاد آور شد : این متهم  در بازجویی ها به بیش از 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از روستائیان شهرستان "صحنه" اعتراف و عنوان کرد قصد خروج از کشور را داشته که در نهایت باتلاش و حضور به موقع پلیس موفق به این کار نشد.

وی در پایان از معرفی فرد کلاهبردار به دستگاه قضائی خبر داد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های پلیس برخورد با جرائم اقتصادی و کلاهبردارانی است که برای مقاصد شخصی خود از اعتماد دیگران سوء استفاده می کنند.

انتهای پیام/ 

کپی