اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

هجوم آمریکایی ها به مراکز بهداشتی +فیلم

هجوم آمریکایی ها به مراکز بهداشتی +فیلم
آرزوکیهان

با شیوع ویروس جهش یافته کرونا – امیکرون – نگرانی در میان مردم آمریکا افزایش یافته و کمبود کیت های تست کرونا این نگرانی را دو چندان کرده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل،‌ با هجوم مردم نیویورک به مراکز بهداشتی برای دریافت تست کووید خانگی رایگان پلیس نیویورک برای آرام کردن مردم مجبور به مداخله شد.
بنا بر آخرین آمار تعداد مبتلایان به امیکرون در آمریکا به 44000 مورد در روز رسیده است.


هم اکنون نیویورکی‌های ناامید برای آزمایش‌های رایگان کووید  بر سر و کول هم زده و برای دریافت تست کرونا با هم درگیر شده اند.
روزانه بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان نیز در حال افزایش است - اما قانونگذاران و مسئولان دولتی اصرار دارند که این افزایش قابل کنترل است.


گفتنی است آمریکایی ها  شب کریسمس خود را صرف تلاش برای ردیافت تست های  آزمایش‌ کووید کردند، زیرا عفونت‌های ناشی از نوع Omicron در سراسر ایالت افزایش یافت.
عکس‌های حیرت‌انگیز نشان می‌دهند که چگونه پلیس بروکلین نیویورک، تلاش می کند تا تنش و درگیری را میان مردم کاهش دهد.


تعداد زیادی از مردم محلی ناامید در حالی که دست های خود را به امید دریافت کیت های آزمایشی دراز کرده اند در بحبوحه همه گیری کرونا در تصاویر گرفته شده دیده می شوند.
تا کنون 4 اتوبوس به صورت مراکز سیار بهداشتی در خیابان های نیویورک 2000 کیت را بین مردم پخش کرده اند اما تعداد کیت ها با تعداد متقاضیان هم خوانی نداشته از این رو درگیری میان مردم افزایش یافته است.


"کتی هوچول "فرماندار ایالتی در یک کنفرانس مطبوعاتی از افزایش گسترده نوع Omicron، که تخمین زده می‌شود 92 درصد عفونت‌های جدید در امپایر استیت باشد، سخن گفت و این ویروس را بسیار مسری عنوان کرد.


این در حالی است که شهردار مستعفی نیویورک، "بیل دی بلازیو"، اندکی پس از اعلام "هوچول"، ارقام جداگانه‌ای را منتشر کرد، و از این روند ابراز تاسف کرد.
"دی بلازیو"، که در 31 ژانویه توسط "اریک آدامز" به عنوان شهردار جایگزین خواهد شد، همچنین فاش کرد که تعداد بستری شدن در بیمارستان در سراسر شهر به 259 نفر افزایش یافته است که 31 درصد نسبت به پنجشنبه  روندی صعودی داشته است.


وی خاطر نشان کرد میزان بستری شدن در بیمارستان ها  20 درصد هفته به هفته افزایش یافته، اگرچه شهردار اصرار دارد که اعداد فعلی قابل کنترل هستند.
با این وجود شهردار فعلی - هوچول – با توجه به شرایط موجود اظهار خوش بینی کرد و گفت: "این دلتا نیست. این Omicron است که تا کنون نشان داده است که تاثیر آن به شدت دلتا نیست. این همان وضعیتی نیست که در مارس 2020 میلادی در زمستان گذشته داشتیم. ما تست های بیشتری داشته ایم ما فرصت های بیشتری داشتیم.میزان بستری شده ها در بیمارستان کووید در یک روز پنج درصد افزایش یافته و اکنون به 4744 رسیده است. اما فرماندار تاکید کرد که این رقم بسیار کمتر از ۷۰۰۰ نفری است که در طول کریسمس ۲۰۲۰ به دلیل ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده بودند."
انتهای پیام/

---
---
---
---
---

هجوم آمریکایی ها به مراکز بهداشتی +فیلم

کپی