اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
فرمانده گروه توپخانه غرب کشور:

ایران در زمینه قدرت آتش جایگاه نخست منطقه را دارد

ایران در زمینه قدرت آتش جایگاه نخست منطقه را دارد

فرمانده گروه توپخانه غرب کشور با اشاره به پیشرفت‌های نظامی و دفاعی ایران اسلامی، گفت: در بحث قدرت آتش در جایگاه اول منطقه خاورمیانه و چهارم جهان ایستاده ایم که افتخاری بزرگ برای ملت ایران محسوب می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایرنا، «سردار حبیب الله ساکی» در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته همدان به تشریح نقش آتش در جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: قبل از سال ۶۱ از آتش منسجم و خوبی برخوردار نبودیم که با درایت فرماندهان و برنامه ریزی منسجم و حساب شده‌ یگان موشکی و توپخانه تفکیک و ایجاد شد.

وی حاصل این برنامه ریزی را افزایش موجودی توپخانه به هزار قبضه توپ و  سازماندهی ۶۰ گردان دانست و افزود: از سال ۶۲ به بعد توان آتش و موشک ما رشد کرد و در خاورمیانه بی نظیر شد و اوج عملکرد مثبت ما در عملیات والفجر هشت بود که دشمن را زیر آتش مستقیم و دقیق توپخانه داشتیم.

او سرعت، دقت، چالاکی و تحرک را از فاکتورهای اصلی قدرت آتش کشور برشمرد و افزود: در بحث انبوه آتش سلاح های نقطه زدن در ردیف بهترین سلاح‌های جهان هستیم و پیشرفت‌های ما در زمینه سوخت و نواخت تیر موجب تحول عجیبی در صنعت موشکی ایران شده است.

سردار ساکی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی و دفاعی کشور گفت: در بحث قدرت آتش در جایگاه اول منطقه و چهارم جهان ایستاده ایم که افتخاری بزرگ برای ملت ایران محسوب می شود.

فرمانده گروه توپخانه غرب کشور خاطرنشان کرد: تحولات شگرف کشور در زمینه دفاعی و موشکی حاصل جان فشانی شهدای گردان‌های آتش در هشت سال جنگ تحمیلی است.

وی گفت: تا در مسیر ولایت نفس می‌کشیم می‌توانیم به پیشرفت‌های اینگونه دست پیدا کرده و پرچم جمهوری اسلامی را برافراشته نگه داریم.

انتهای پیام/

 

کپی