اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ تاکید کرد:

مشکلات اقتصادی نباید موجب غفلت از توطئه های دشمنان شود

مشکلات اقتصادی نباید موجب غفلت از توطئه های دشمنان شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی در کشور ، تصریح کرد: اساس مبارزه ما از جنس فرهنگی است و از طرفی با توجه به این که حرکت دشمن علیه انقلاب اسلامی هم از موضع فرهنگی است، بنابر این نباید مشکلات اقتصادی مانع شود تا ما از اهداف شوم و توطئه های دشمنان در جبهه فرهنگی و جنگ نرم غافل شویم.

به گزارش ایران آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی در مراسم یادبود عروج سعید جباری مجاهد انقلابی عرصه فرهنگ و رسانه در سالن سوره مهر حوزه هنری با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: در دهه اخیر یک حرکت جهادی انقلابی ناظر به مبارزه علیه فتنه سال ۸۸ با عنوان افسران جنگ نرم، جریانی خودجوش و آتش به اختیار از جوانان وارسته که دغدغه شان حفظ ارزش های نظام و امت بود شکل گرفت که رابطه آنها از یک سو دلی و ولایی بود و از سوی دیگر جنس کار آنها با کار اداری متفاوت بود.

ورود جوانان انقلابی به میدان با نیت ادای تکلیف شرعی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: جوانان دهه اول انقلاب اسلامی، با حضور در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با نیت ادای تکلیف شرعی وارد میدان شده و بعد ایمانی را به منصه ظهور رساندند.

عشق و علاقه به انقلاب و ولایت را باید در وصیتنامه شهدا مشاهده کرد

اسماعیلی با ذکر این نکته که عاملی جز عشق و علاقه به امام راحل و نظام و رهبری آن همه حماسه آفرینی های بزرگ در عرصه های مختلف را به وجود نیاورد، اظهار داشت: همه این موارد را می توان در وصیتنامه های شهدا مشاهده کرد.

به گفته اسماعیلی، عشق به ولایت، عشق به ادامه مسیر انقلاب اسلامی و اعتلای پرچم توحید، مجاهدان و‌ جوانان انقلابی را به میدان آورده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی این عناصر در حوزه فرهنگ نمود یافته، تاکید کرد: جوانان انقلابی در ادامه مسیر با همان روحیه انقلابی نه تنها کمتر نشدند بلکه با روحیه جهادی مضاعف، خدمات فراوانی به نظام فرهنگی و دینی کردند.

تاکید بر ادامه مسیر با روحیه جهادی و انقلابی

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر اینکه نباید به کارهای انجام گرفته بسنده کرد و در عین حال از عظمت کارهای انجام گرفته غافل نشد، گفت: جوانان انقلابی باید با همان روحیه انقلابی و‌ جهادی به این مسیر را ادامه دهند.

مرحوم جباری یکی از رویش‌های انقلاب بود

اسماعیلی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی زنده یاد سعید جباری به عنوان مجاهد انقلابی عرصه فرهنگ و رسانه، گفت: جباری یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی بود.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به مجاهدت های زنده یاد سعید جباری، ابراز امیدواری کرد: با ادامه مسیر افرادی مانند جباری، باید رهروان خوبی باشیم تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در جهت زنده نگه داشتن انقلاب و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم بزنیم.

اسماعیلی در عین حال اظهار داشت: به برکت حرکتی که این بزرگواران آغاز کرده اند، با عزم و اراده جهادی  می توانیم شاهد اعتلای فرهنگی دینی قدرتمند جریان انقلاب در عرصه مبارزه با دشمنان انقلاب در عرصه رسانه ای و جنگ نرم باشیم.

نباید از اهداف دشمنان در جبهه فرهنگی غافل شویم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور، تصریح کرد: اساس مبارزه ما از جنس فرهنگی است و از طرفی حرکت دشمن علیه انقلاب اسلامی هم از موضع فرهنگی است. بنابر این نباید مشکلات اقتصادی مانع شود تا از اهداف شوم و توطئه های دشمنان در جبهه فرهنگی و جنگ نرم غافل شویم.

وظیفه نظام دینی اعتلای توسعه فرهنگی است

به گفته عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نظام دینی وظیفه اش اعتلا و توسعه فرهنگی است که باید با حضور و‌ حمایت همه جانبه در جهت نیل به اهداف آن تلاش کنیم.

اسماعیلی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد محمد سعید جباری، برای آن فقید غفران الهی و برای خانواده وی سلامتی و طول عمر باعزت از خداوند متعال مسالت و ابراز امیدواری کرد: فرزندان زنده یاد سعید جباری با قدرت هرچه بیشتر راه پدر عزیزشان را ادامه دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از دست اندرکاران و جهادگران انقلابی این مراسم، گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همه امکانات در خدمت جبهه فرهنگی انقلاب هستیم.

رونمایی از کتاب دوم شخص مفرد

در ادامه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی و پدر زنده یاد سعید جباری از کتاب دوم شخص مفرد رونمایی شد.

انتهای پیام/

کپی