اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

یک کشته و 70 مفقود در رانش زمین

یک کشته و 70 مفقود در رانش زمین
آرزوکیهان

بارش باران های بی وقفه و رانش زمین در معدن یشم میانمار تاکنون یک کشته و 70 مفقود بر جا گذاشت.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از یاهو، بر اثر رانش زمین در معدن یشم میانمار یک کشته و حداقل  تن70 مفقود شده اند.
بنا بر گزارش های موجود مرکز تجارت یشم میانمار در شمال ایالت کاچین قرار دارد و اغلب شاهد تصادفات مرگبار در این ارتباط است.


یکی از اعضای تیم امداد و نجات به خبرگزاری فرانسه گفت که در روز چهارشنبه در پی رانش زمین در معدن یشم در شمال میانمار حداقل 70 نفر مفقود شده و یک نفر کشته شده است.
"کو نی"، عضو تیم نجات گفت: «حدود 70 تا 100 نفر در رانش زمین که حوالی ساعت 4 صبح رخ داد» در معدن هپاکانت در ایالت کاچین مفقود شده اند.ما 25 مجروح را به بیمارستان فرستادیم در حالی که یک کشته پیدا کردیم.»


وی  افزود : حدود 200 نفرامدادگر در حال جستجو برای بازیابی افراد گم شده هستندو برخی از آنها از قایق برای جستجوی مردگان در یک دریاچه مجاور استفاده می کنند.
سالانه ده ها نفر در حین کار در صنعت بسیار پرسود اما ضعیف یشم میانمار جان خود را از دست می دهند، صنعتی که از کارگران مهاجر کم درآمد برای از بین بردن جواهری که در همسایگی چین بسیار مورد علاقه است، استفاده می کند.


در حادثه ای مشابه بارندگی شدید در سال گذشته باعث رانش زمین در هپاکانت - قلب تجارت یشم میانمار در ایالت شمالی کاچین - شد که نزدیک به 300 معدنچی را مدفون کرد.


سازمان دیده بان گلوبال ویتنس در گزارشی در سال جاری گفت که کودتای نظامی فوریه همچنین به طور مؤثر هرگونه احتمال اصلاحات در صنعت خطرناک و غیرقانونی را که توسط دولت آنگ سان سوچی، رهبر برکنار شده آغاز شده بود، از بین برده است.

انتهای پیام/

کپی