اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

تاکید مخبر بر پیش‌بینی منابع مورد نیاز برای رفع حاشیه‌نشینی

تاکید مخبر بر پیش‌بینی منابع مورد نیاز برای رفع حاشیه‌نشینی

معاون اول رییس جمهور گفت: پدیده حاشیه‌نشینی و ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش ایران آنلاین،معاون اول رییس جمهور با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکل حاشیه‌نشینی در کلانشهرها گفت: پدیده حاشیه‌نشینی و ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید با رصد مداوم و پیش بینی منابع لازم حرکت بزرگی را در زمینه رفع حاشیه‌نشینی دنبال کرد.

محمد مخبر در جلسه مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران که با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تهران و شهرداران ۱۸ کلانشهر دیگر برگزار شد، با اشاره به نقش پررنگ شهرداری‌ها در زمینه افزایش شادابی و نشاط اجتماعی  از شهرداران خواست تا با تقویت هویت‌های محله‌ای و توجه به سبک زندگی اسلامی- ایرانی پیوندهای اجتماعی را میان مردم انسجام بخشند.

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: شهرداری‌ها در سرتاسر کشور در ایجاد الگوی مناسب برای سبک زندگی، افزایش روحیه و نشاط اجتماعی و همچنین نگرش مردم نقش کلیدی و اساسی ایفا می‌کنند و بیشترین ارتباط را با همه ابعاد و جنبه‌های زندگی مردم دارند، اما دولت‌ها در دهه‌های گذشته به این بخش از ساختار مهم کشور کمتر توجه کرده اند.

مخبر تصریح کرد: ایجاد اماکن مناسب فرهنگی و ورزشی، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، بهسازی جاده‌های درون شهری و توجه به سبک معماری ایرانی-اسلامی در ساخت و ساز شهرها از جمله مواردی است که باید در اولویت کاری باشد و شهرداری‌ها بتوانند با اجرای پیوست‌های اجتماعی مناسب برای طرح‌های شهری و همچنین برنامه‌های مدون در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت تعاملات بین مردم تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکل حاشیه نشینی در کلانشهرها و شهرهای بزرگ، گفت: وجود پدیده حاشیه‌نشینی و ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید با رصد مداوم و پیش بینی منابع لازم حرکت بزرگی را در زمینه رفع حاشیه‌نشینی دنبال کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین پس از استماع سخنان تعدادی از شهرداران، رفع مشکلات شهرداری‌ها را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و از پیگیری این مشکلات با حضور نمایندگان مجمع کلانشهرها خبر داد.

در ادامه این جلسه نیز شهرداران کلانشهرهای کشور مطالبات، مشکلات و خواسته‌های عمده شهرداری‌ها از جمله در حوزه آلودگی هوا و ترافیک شهری، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بودجه، سکونتگاه‌های غیررسمی، صدور مجوزها، جذب نیروی انسانی و به روز رسانی قوانین را مطرح کردند.

انتهای پیام/

کپی