اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

با تأیید پرداخت طلب کالدرون، پنجره نقل‌ و انتقالات پرسپولیس باز شد

پایان پرونده طاقت‌فرسا

پایان پرونده طاقت‌فرسا

با پرداخت تمام مطالبات گابریل کالدرون و دستیارش خواکین توسط باشگاه پرسپولیس، وکیل این مربی آرژانتینی طی نامه‌ای به فیفا، دریافت پول را تأیید کرد تا پنجره نقل‌ و انتقالات باشگاه پرسپولیس باز شود.

روزنامه ایران/ به این ترتیب بالاخره سرخ‌ها از پرونده‌ای طولانی مدت و طاقت‌فرسا رهایی یافتند؛ موضوعی که از  دوره مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد در پرسپولیس آغاز شد و در حالی که فقط ۱۲۵ هزار دلار از قسط نخست ۳۰۰ هزار دلاری گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی وقت پرسپولیس باقی مانده بود، مبلغ مذکور با ۱۰ روز تأخیر نسبت به توافق دو طرف به حساب کالدرون واریز شد و به خاطر همین تأخیر ۱۰ روزه، این مربی هم توانست قراردادش را با پرسپولیس یک طرفه فسخ کند و ضمن جدایی در نیم فصل، تمام پول قراردادش (تا پایان فصل) را طلب کند.

در نهایت هم با حکم کمیته وضعیت فیفا، پرسپولیس محکوم به پرداخت ۵۸۰ هزار دلار با ۵ درصد سود سالانه به کالدرون، ۹۵ هزار دلار با ۵ درصد سود سالانه به خواکین و ۷۸ هزار دلار به والنسیا، دستیاران کالدرون شد؛ با اینکه در ادامه پرونده کالدرون و خواکین با اعتراض پرسپولیس در دادگاه CAS پیگیری شد اما پرسپولیس مطالبات والنسیا را پرداخت کرد تا فقط در 2 پرونده دیگر درگیر باشد.

البته باشگاه پرسپولیس پس از رأی دادگاه CAS نتوانست در مهلت تعیین شده مطالبات کالدرون و خواکین را بپردازد و به همین خاطر از ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ پنجره نقل‌ و انتقالاتی این باشگاه توسط کمیته انضباطی فیفا بسته شد و طبق حکم قرار بود به محض پرداخت مطالبات مربی آرژانتینی محرومیت پرسپولیس از نقل‌ و انتقالات لغو شود؛ بالاخره پرسپولیس با پرداخت ۷۴۰ هزار دلار به کالدرون و دستیارش و تأیید این موضوع توسط وکیل او، این پرونده را مختومه کرد تا پنجره نقل‌ و انتقالاتی‌اش رسماً باز شود.

مصدومیت مدافع تاجیکستانی پرسپولیس

‌کادر فنی پرسپولیس در انتظار این مهم و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی بودند تا بتوانند از 2 بازیکن تاجیکستانی که در این مدت تنها در تمرینات سرخ‌ها حضور یافته‌ بودند، استفاده کنند. اما دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه وحدت هنانوف که به عنوان مدافع میانی از استقلال تاجیکستان به جمع سرخپوشان پیوسته، در جریان تمرین یکشنبه دچار آسیب دیدگی شده است.

علیرضا حقیقت، پزشک پرسپولیس درخصوص وضعیت این بازیکن تاجیکی گفت: «پوست مچ پای هنانوف دچار پارگی شده که بلافاصله برای درمان اولیه عازم بیمارستان شد و امروز (دیروز) جراحی لازم روی پای او انجام خواهد شد. ا‌ن‌شاءالله از 2،3 هفته دیگر می‌تواند با انجام مراقبت‌های لازم و تمرینات ویژه، دوباره به تمرینات گروهی بازگردد.»

کپی