اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خرمشاد:نخبگان فکری و سیاسی، تسهیل گر ثبات و آرامش در کشور باشند

خرمشاد:نخبگان فکری و سیاسی، تسهیل گر ثبات و آرامش در کشور باشند

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه نخبگان فکری، گروههای مرجع سیاسی، معتمدین و احزاب می توانند تسهیل گر ثبات و آرامش در کشور باشند؛ گفت: لازم است تعامل با این طیف از جامعه تقویت شود و از ظرفیت هایشان برای توسعه و ثبات کشور استفاده کنیم.

به گزارش ایران آنلاین، دکتر محمدباقر خرمشاد پس از دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران و تقاضایشان برای برگزاری سلسله جلساتی با فراکسیون های مختلف، اولین جلسه از این سلسه نشست ها با فراکسیون اصول گرایان خانه احزاب برگزار شد.

دکتر خرمشاد در این نشست با بیان اینکه احزاب حلقه واسط و ارتباط دهنده مردم با نظام سیاسی هستند؛ گفت: باید با همفکری، هم افزایی و تعامل مشترک بتوانیم فضایی آرام و با ثبات در کشور داشته باشیم.
وی اضافه کرد: با تقویت همین فضا بتوانیم امورات کشور را در گام دوم انقلاب اسلامی به نحو مطلوب تری سامان دهیم.
معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: لازمه و تحقق این موضوع نیازمند، ثبات، آرامش، همدلی و ارتقا مشارکت مردمی است و خود این مولفه ها محصول اراده و عمل مثبت ما است.
دکتر محمدباقر خرمشاد گفت: مفاهمه و گفتگوی مشترک و مستمر می تواند کشور را در مسیر با ثبات تر و آرام تری قرار دهد.
وی در ادامه گفت: تجربه نشان داده که مبانی و پایه توسعه و آبادانی در تقویت حس همبستگی و آرامش عمومی کشور است که باید اهتمام جدی به این مقوله در کشور داشته باشیم.
خرمشاد با اشاره به اینکه نخبگان فکری، گروههای مرجع سیاسی، معتمدین و احزاب می توانند تسهیل گر ثبات و آرامش در کشور باشند؛ گفت: لازم است تعامل با این طیف از جامعه تقویت شود و از ظرفیت هایشان برای توسعه و ثبات کشور استفاده کنیم.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره با اینکه احزاب بایستی نقش عملیاتی در اداره امور کلان کشور داشته باشند؛ گفت: ضرورت دارد با تقویت احزاب در کشور، از ظرفیت های این مجموعه در دو حوزه، اخذ راه حل های راهبردی و همچنین کمک به اجرای درست و هدفمند برنامه های دولت کمک بگیریم.
دکتر خرمشاد با تاکید بر کارکرد مهم احزاب در حوزه کادرسازی، گفت: یکی از رسالت های مهم احزاب، کادرسازی و نقش دادن به نیروهای جوان و با انگیزه است که بایستی این مهم در کشور برای ادامه راه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جدی گرفته شود.
وی افزود: برای عینی کردن تقویت احزاب در کشور لازم است که به قاعده شفافیت از پایین و حمایت از بالا پایبند باشیم. هرچند مواضع احزاب در حوزه های مختلف شفاف تر و همگن تر باشد، هم باعث اقبال مردم به آنها و هم موجب حمایت دولت از آنها خواهد شد.

/انتهای پیام

 

کپی