اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کمیته علمی کشوری کرونا توصیه کرد؛

تشدید محدودیت ها در مجامع از امروز تا ۴ هفته آینده

تشدید محدودیت ها در مجامع از امروز تا ۴ هفته آینده

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: اگر پروتکل های بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت نکنیم ظرف چند هفته آینده، با پیک اُمیکرون در کشور روبرو خواهیم بود.

به گزارش ایران آنلاین،دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: سرعت همه گیری ویروس جهش یافته اُمیکرون تقریبا دو و نیم برابر دلتا است بنابراین فرصت چند هفته ای پیش رو داریم و اگر پروتکل های بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت نکنیم ظرف چند هفته آینده، با پیک اُمیکرون در کشور روبرو خواهیم بود.

دکتر حمید رضا جماعتی در حاشیه پنجاه و سومین جلسه کمیته علمی کشوری کرونا که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، اظهار داشت: در کمیته علمی همه اعضا بر این نکته توافق نظر داشتند که از امروز تا حداقل ۴ هفته آینده، در تمامی مجامع، کنسرت ها، مدارس، دانشگاه ها و رستورانها، هتل ها و به ویژه دورهمی های شب یلدا، محدودیت ها اجرا شود تا با پیک اُمیکرون روبرو نباشیم.

وی افزود: توصیه دوم کمیته علمی این است که افرادی که دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند، حتما دُز سوم و یادآور را تزریق کنند و افراد کمتر از ۱۸ سال حتما واکسیناسیون را به طور کامل(دو دُز) انجام دهند چون اُمیکرون در نوجوانان و جوانان شاید بیشتر دیده شود.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا یادآور شد: کمیته علمی کشوری کرونا تاکید دارد که حتما واکسیناسیون برای گروه سنی ۷ تا ۱۱ سال نیز بعد از تصویب در ستاد ملی کرونا، انجام شود چون یکی از موارد شیوع اُمیکرون می تواند ابتلا در سنین پایین تر و مدارس باشد بنابراین باید با پیشگیری، جلوی پیک بعدی را بگیریم.

دکتر جماعتی تاکید کرد: افراد پرخطر حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چراکه اخیرا گزارش هایی از بیمارستان های مختلف با بیماری حاد و شدید سیستم تنفسی گزارش شده که مربوط به ویروس آنفلوآنزا بوده است.

وی تصریح کرد: توصیه کمیته علمی کشوری کرونا این است که حداقل ۴ هفته مدارس و دانشگاه ها و مجامعی که محل تجمع بیش از ۱۰ نفر است مانند کنسرت ها، رستورانها، هتل ها و ورزشگاه ها، قرنطینه باشند و محدودیت شدید اعمال شود و بازگشایی انجام نشود.

انتهای پیام/

کپی