اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

درج قیمت تولیدکننده روی کالا به معنی فاکتور خرید است

درج قیمت تولیدکننده روی کالا به معنی فاکتور خرید است

در طرح جدید قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده روی کالا درج می شود که به معنی فاکتور خرید است.

به گزارش ایران آنلاین،معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در طرح جدید قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده روی کالا درج می شود که به معنی فاکتور خرید است.

عباس تابش در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر( روی خط خبر) درخصوص درج قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف‌کننده بر روی کالا‌ها توضیح داد: در طرح قدیمی قرار بود قیمت مصرف کننده از روی کالا برداشته شود اما در طرح جدید قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده روی کالا درج می شود.

درج قیمت تولیدکننده روی کالا به معنی فاکتور خرید است

وی ادامه داد: در طرح جدید درج قیمت تولیدکننده روی کالا به معنی فاکتور خرید است و دیگر فاکتوری از عرضه کننده نمی خواهیم.

عرضه کننده مکلف به اعلام قیمت فروش به مصرف کننده نهایی است

رییس سازمان حمایت همچنین گفت: در این طرح، عرضه کننده مکلف است قیمت فروش به مصرف کننده نهایی را به اطلاع آن‌ها برساند و تفاضل قیمت درج شده روی کالا و قیمت نهایی آن نشان می دهد چقدر عرضه کننده رعایت انصاف داشته است.

به دنبال شفاف سازی مرز بین فروش از تولیدکننده به شبکه توزیع و مصرف کننده هستیم

تابش بیان کرد: در زنجیره تغییری ایجاد نمی‌شود و نحوه اطلاع رسانی تغییر می‌کند. امروز به دنبال آن هستیم که مرز بین فروش از تولیدکننده به شبکه توزیع و از شبکه توزیع به مصرف کننده شفاف شود.

وی افزود: پیش از این در برخی موارد رابطه بین تولیدکننده و توزیع کننده شفاف نبود و تخفیف های اغواکننده ای در برخی فروشگاه ها داده می شد که باید به این موضوع رسیدگی می کردیم.

معاون وزیر صمت ادامه داد: بعضا برخی فروشگاه‌ها تخفیف ۵۰ درصدی بر روی کالاهای خود ارائه می‌کردند که در زمان رسیدگی به این موضوع نیز، فاکتور مستندی موجود نبود که این کالا به چه قیمتی خریداری شده است و بر اساس چه قیمتی این تخفیف اعمال شده است.

با شفافیت مسیر توزیع، حلقه های نامربوطه حذف می شود

تابش گفت: اگر مسیر توزیع کالا را شفاف کنیم و قیمت تولیدکننده مشخص باشد می توانیم حلقه های نامربوط را حذف کنیم.

وی تاکید کرد: در این طرح اطلاعات فاصله قیمت تولید کننده و فروش، به مصرف کننده داده می شود که موجب رقابت قیمتی می شود و حتما این طرح از گرانفروشی جلوگیری خواهد کرد.

کپی