اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تزریق آنتی بادی کوسه ها روشی جدید برای مقابله با کرونا

تزریق آنتی بادی کوسه ها روشی جدید برای مقابله با کرونا
آرزوکیهان

محققان دانشگاه ویسکانسین آمریکا اعلام کردند که آنتی بادی بدن کوسه ها به خوبی می تواند با بیماری مرگبار کرونا مقابله کند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، به عقیده دانشمندان کوسه ها می توانند راز بیماری مرگبارکرونا را حل کرده و روش درمانی جالبی برای مقابله با بیماری باشند.


به گفته محققان آنتی بادی سیستم ایمنی بدن کوسه در آزمایشگاه تاکنون بر سلول ریه های بیمارکرونایی تاثیر خوبی داشته و با ویروس مرگبار دلتا به خوبی مبارزه کرده است.
این آنتی بادی قادر است تا انتصال بین پروتئینی ویروس و گیرنده ACE2 روی سلول های انسانی را مسدود کند پیوند مهمی که ویروس را به دروازه ورودی به سلول های ما می رساند.


زیست شناس سرطان در دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین که به رهبری مطالعه جدید کمک کرد، هشدار داد: "آنها هرگز بر روی افراد آزمایش نشده اند."اگرچه آنتی‌بادی‌های کوسه احتمالاً سال‌ها با استفاده از مردم فاصله دارند، اما این ایده آنقدرها هم که به نظر می‌رسد عجیب نیست.اکنون این امکان وجود دارد که بتوان این آنتی بادی را به انسان تزریق کنیم و سیستم ایمنی ما آنها را به عنوان ماده ای خارجی تشخیص ندهد تا بتوانیم با ویروس کرونا مقابله بهتری داشته باشیم و سیستم ایمنی بدنمان را افزایش دهیم. ما در حال انجام تحقیقات روی این ماده عجیب درمانی هستیم و امیدواریم به زودی بتوانیم با استفاده از آنتی بادی کوسه داروی قوی بسازند که درمان قطعی بیماری کرونا باشد.


گفتنی است علیرغم توسعه واکسن‌ها علیه کووید-19، جستجو برای درمان همچنان حیاتی است. اگرچه واکسن‌ها بسیار مؤثر بوده‌اند، اما همانطور که عفونت‌های پیشرو نشان می‌دهد، محافظت 100% برای همه افراد ایجاد نمی‌کنند.

انتهای پیام/

کپی