اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از شرکت مبین انرژی عنوان داشت اقدامات زیست محیطی مبین انرژی کمک شایانی به رفع دغدغه سازمان حفاظت محیط زیست در عسلویه نموده است

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در راس هیاتی از واحد تصفیه پساب های صنعتی شرکت مبین‌ انرژی خلیج فارس بازدید نمود. علی سلاجقه در این بازدید که با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و دیگر مسئولین این سازمان و همچنین مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، انجام پذیرفت، از نزدیک با اقدامات و فعالیت‌های شرکت مبین انرژی خلیج فارس در پاکسازی آلاینده های زیست محیطی، آشنا شد.

---

وی پس از سرکشی از بخشهای مختلف واحد تصفیه پساب، در جلسه ای ضمن تشکر از عملکرد مبین‌ انرژی، اظهار داشت که هرچند که مسئولیت تصفیه پسابهای صنعتی فاز یک پتروشیمی ها را مبین‌ انرژی بر عهده دارد، لیکن با توجه به شرایط موجود و عدم وجود جایگزین مطمئن در منطقه، پساب های بعضی پتروشیمی های فاز دوم هم در همین شرکت تصفیه میگردد.

---

 

وی همچنین با عنایت به آلایندگی برخی فازهای پالایشگاهی، بیان کرد: شرایط شرکت های پتروشیمی با وجود واحد تصفیه مبین، دغدغه سازمان حفاظت محیط‌زیست را مرتفع نموده است، لیکن نیاز است با پیگیری سازمان و  منطقه ویژه و تسریع در روند تکمیل تصفیه خانه دماوند، کار اساسی صورت پذیرد.

---

 

گفتنی است شرکت مبین انرژی خلیج فارس در چندین سال گواهینامه های مختلف عدم آلایندگی و برگزیده صنعت سبز را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت نموده است

 

کپی