اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
نگاهی به عملکرد تیم ملی هندبال زنان ایران در مسابقات جهانی

عناوین فردی و کلی امیدواری

عناوین فردی و کلی امیدواری
صمد خزایی

تیم ملی هندبال بانوان ایران در شرایطی با پشت سرگذاشتن نخستین تجربه جهانی به میهن بازگشت که می‌توان به اتفاقات پیش از اعزام به اسپانیا هم توجه کرد.

روزنامه ایران/ تیم ملی ایران در شرایطی به مصاف حریفان رفت که 2 ستاره تیم در سال‌های اخیر به همراه سرمربی کاربلد تیم ملی همراه ملی پوشان به اسپانیا اعزام نشدند.

در فاصله یک هفته مانده به اعزام و در آخرین اردوی تیم در تهران، ساناز رجبی و مژگان قهرمانی(بازیکن) و نشمین شافعیان(سرمربی) از تیم کنار رفتند. با این اوصاف عملکرد انفرادی و درخشش بازیکنان تیم ملی بانوان در رقابت‌های قهرمانی جهان نشان داد که اگر در انتخاب کادرفنی دقت بیشتری صورت می‌گرفت دختران هندبالیست می‌توانستند نمایش بهتری داشته باشند. البته نه با این انتظار که نروژ و رومانی (تیم‌های قدرتمند جهان) را شکست دهیم، بلکه شاید می‌توانستیم کار تیمی بهتری داشته باشیم تا بازیکنان در زمین سردرگم و بلاتکلیف نباشند و روی به کارهای انفرادی نیاورند و حداقل مقابل قزاق‌ها و ازبک‌ها تیم برتر میدان باشیم.

فاطمه خلیلی، سنگربان قمی هندبال ایران دوبار با رأی مردم در نظرسنجی انتخاب بهترین بازیکن زمین بیشترین آرا را کسب کرد و به‌عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شد. الناز قاسمی هم‌ یک بار برترین بازیکن میدان شد. البته این پایان کار درخشش انفرادی بازیکنان ایرانی نبود و گل زیبای مریم یوسفی در بین 5 گل برتر روز پایانی دور مقدماتی مرحله گروهی قرارگرفت و عملکرد خوب انفرادی بازیکنان را تکمیل کرد.

در پایان این مسابقات آرزو کیانی آرا با ۲۱ گل زده برترین گلزن ایران در مسابقات قهرمانی جهان لقب گرفت. گرچه این تمام اتفاقات تیم ملی بانوان در مسابقات قهرمانی جهان نبود و بازنگشتن شقایق باپیری به ایران، شوک بزرگی به تیم ملی هندبال بانوان وارد کرد. بازیکن ۳۰ ساله و سنندجی تیم ملی پس از انجام تست PCR برای بازگشت به ایران ناپدید شد و پس از دو روز عنوان شد که او قصد بازگشت به کشور ندارد.

کپی