اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

مهم ترین نشانه اومیکرون اعلام شد+جزئیات

مهم ترین نشانه اومیکرون اعلام شد+جزئیات
آرزوکیهان

نخستین و اصلی ترین نشانه اومیکرون مشخص شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس،‌ در پی مشاهده نخستین نشانه های اومیکرون در بریتانیا تحقیقات یک پروفسور انگلیسی نشان داد که آبریزش عامل اصلی ابتلا به اومیکرون است.


پروفسور اسپکتور معتقد است در حالی که زمانی از دست دادن حس بویایی و چشایی از نشانه های اصلی ابتلا به کرونا محسوب می شد اما در اومیکرون آبریزش در صدر جدول نشانه های ابتلا به کرونا قرار دارد.


این پروفسور بریتانیایی بیان کرد عمدتاً علائم سرماخوردگی، آبریزش بینی، سردرد، گلودرد و عطسه در لیست نشانه های اومیکرن قرار دارند،‌ بنابراین افرادی که این نشانه ها را دارند باید در خانه بمانند زیرا ممکن است به کرونا مبتلا شده و این شرایط را با سرماخوردگی اشتباه بگیرند.


وی افزود: "امیدواریم که مردم اکنون علائم سرماخوردگی را که به نظر می رسد ویژگی غالب Omicron است، تشخیص دهند."
این مطالعه تنها یک روز پس از آن منتشر شد که بریتانیا رکورد خود را برای موارد جدید روزانه در دو روز متوالی 87131 مورد در چهارشنبه گزارش داد.


درحال حاضر شاهد افزایش سریع موارد ابتلا به اومیکرون در بریتانیا هستیم چیزی که می تواند برای بقیه کشورها نیز اتفاق افتد. کووید هم اکنون در بین گروه های سنی جوان تر، از جمله دانش آموزان شیوع بیشتری دارد و در حال افزایش است.


موارد در بین افراد 0-18 ساله زیاد است و در افراد 19-35 ساله نیز از این قاعده مستثنی نیست.
پروفسور اسپکتور افزود: "Omicron قرار است تا کریسمس گونه غالب در بریتانیا باشد، و در سال جدید ممکن است مواردبیشتری نیز مشاهده کنیم .

کپی