اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اختصاصی«ایران آنلاین»/

آیا قیمت بلیط‌های قطار منصفانه است؟

آیا قیمت بلیط‌های قطار منصفانه است؟
سارا محقق خبرنگار

ترس از کرونا از یک سو و کاهش ظرفیت مسافرپذیری سیستم حمل و نقل سراسری اتوبوس، قطار و هواپیما موجب ضرر و زیان بسیاری در این حوزه و شرکت های فعال شد با این وجود صنعت حمل و نقل کشور توانست به خوبی این دوره را پشت سر بگذارد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین، ترس از کرونا از یک سو و کاهش ظرفیت مسافرپذیری سیستم حمل و نقل سراسری اتوبوس، قطار و هواپیما موجب ضرر و زیان بسیاری در این حوزه و شرکت های فعال شد با این وجود صنعت حمل و نقل کشور توانست به خوبی این دوره را پشت سر بگذارد.

حالا با ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون گسترده در کشور، دیگر آرام آرام محدودیت های پذیرش برداشته شده و اقبال عمومی به سفر در حال برگشت است.

سفر با قطار هم که از این محدودیت ها بی نصیب نمانده و ملزم به کاهش ظرفیت 50 درصدی پذیرش مسافران شده بود امروز به ظرفیت 80 درصد رسیده است. با اینکه قیمت بلیت قطار قیمتی مصوب است اما برخی از مسافران در گفت و گو با خبرنگار« ایران آنلاین» از گرانی سفر با قطار گله داشتند این در حالی است که سخنگوی شرکت راه آهن سراسری قیمت بلیت قطار را منصفانه اعلام کرده و گفته امکان تخلف در قیمت بلیت قطار وجود ندارد.

سخنگوی شرکت راه آهن سراسری، قیمت بلیت قطار را عادلانه توصیف کرد و گفت: با وجود استفاده 50 درصدی از کوپه های قطار و الزام به رعایت فاصله گذاری فیزیکی همراه با ضدعفونی کردن مرتب کوپه ها در دوران اوج کرونا ، ولی قیمت بلیت قطار بسیار منصفانه بوده است.

صادق سکری در گفت و گو با « خبرنگار ایران آنلاین»، در پاسخ به اینکه چرا همچنان سفر با قطار گران است، گفت: البته ظرفیت پذیرش مسافر شرکت های ریلی هم اکنون 80 درصد است اما سفر با ریل در مقایسه با اتوبوس و هواپیما که یا بدون فاصله گذاری فیزیکی و یا در حد بسیار کمتری نسبت به قطار فاصله گذاری را رعایت کرده اند بسیار منصفانه و کم هزینه است.

وی با بیان اینکه بلیت قطار سقف مشخص دارد، تصریح کرد: قیمت بلیت قطارهای مسافری بر اساس نظر شرکتها و همچنین تایید شورای عالی ترابری تعیین شده و سقف بازاریابی شرکت های مسافری کاملا مشخص و شفاف بوده و کاملا توسط راه آهن و به صورت برخط  رصد می شود.

سخنگوی شرکت راه آهن سراسری اظهار داشت: اصولا سیستم یکپارچه فروش بلیت قطار بگونه ای طراحی شده است که امکان تخلف شرکت های ریلی از قیمت های مصوب وجود ندارد.

انتهای پیام/

کپی