اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

موانع جذب سرمایه‌گذاری خارجی برطرف خواهد شد

موانع جذب سرمایه‌گذاری خارجی برطرف خواهد شد

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه از نگاه ویژه به توسعه بخش گردشگری در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین،رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: با تغییر ریل بودجه وظایف سفرای ایران در کشورهای دیگر سنگین‌تر شده، در بودجه ۱۴۰۱ به توسعه بخش گردشگری نگاه ویژه‌ای شده است.

سیدمسعود میر کاظمی در گردهمایی سفرای ایران در کشورهای همسایه گفت: در طول ۴۲ سال گذشته شرایط متفاوتی داشتیم، یک‌بار تحریم شدت داشته یکبار شدتش کم‌تر بوده، یک دوره قیمت نفت بالا بوده یک دوره پایین و هر دولتی هم آمده رویکرد متفاوتی داشته؛ اما چیزی که مهم است در این سال‌ها وضع شاخص‌های کلان اقتصادی خوب نبوده است.
وی ادامه داد: در بودجه سال آینده با تغییر ریل بر شاخص‌های کلان تمرکز شده؛ دراین بودجه آنچه موجب کسری بودجه و به تبع آن افزایش نرخ تورم می‌شد را پیش بینی و جلوی آن را گرفته‌ایم؛ از سوی دیگر با هدفگذاری رشد هشت درصدی طرح‌هایی در سطح ملی و استانی دیده‌ایم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه این طرح‌ها بر مبنای آمایش سرزمین پیش بینی شده‌اند و نتیجه آن تمرکز زدایی و افزایش عدالت خواهد بود؛ افزود: برای تحقق رشد هشت درصدی نیاز به منابع داخلی و خارجی داریم؛ در بخش داخلی صندوق‌های پیشرفت و عدالت ۱۷۵ هزار میلیارد تومان منابع داخلی پیش بینی شده اما در بخش خارجی این سفرای کشور هستند که باید به جذب سرمایه کمک کنند.
میرکاظمی تصریح کرد: در بخش گردشگری منابع خوبی از محل صندوق پیشرفت و عدالت دیده شده؛ با کنترل کرونا زمینه برای بهبود این بخش فراهم شده و سفرا می‌توانند در این میان نقش مهمی ایفا کنند.
رئیس سازمان برنامه‌و بودجه در پایان تأکید کرد: هر سفارتخانه‌ای که در جهت تحقق اهداف کلان اقتصادی و بودجه برنامه داشته باشد ما آماده تبادل برنامه و تأمین منابع هستیم، البته به شرطی که این برنامه‌ها در جهت تحقق رشد اقتصادی باشد.

انتهای پیام/

کپی