اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

28 ماه زندان برای تهدید به مرگ پلوسی

28 ماه زندان برای تهدید به مرگ پلوسی
آرزوکیهان

یکی از هواداران ترامپ که در جریان اعتراضات به ساختمان کنگره آمریکا حمله و تهدید کرده بود که به سر نانسی پلوسی شلیک خواهد کرد دستگیر و به 28 ماه زندان محکوم شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از رویترز، روز گذشته قاضی آمریکایی در طول دادرسی تهدید به مرگ نانسی پلوسی بیان کرد که چنین اظهاراتی را نمی توان نادیده گرفت.
متهم "جونیور مردیت " پس از آشوبگری هایش شناسایی و بازداشت شده است.


"امی برمن جکسون " قاضی منطقه ای در این باره گفت: تهدید قانونگذاران ، اعضای قوه مجریه ،‌قضات و رسانه ها به شدت در حال افزایش است . او در حالیکه تلاش می کرد اسم شخص خاصی را بر زبان نیاورد ابراز تاسف کرد و گفت واکنش برخی از مقامات نیز در این ارتباط نگران کننده است. هیچکس نمی تواند چنین تهدیدهایی را انجام داده و بعد بیان کند که شوخی کرده است.


وی افزود: این خسته‌کننده‌ترین و توخالی‌ترین بهانه ای است که متهمان بیان می کنند و این جمله باید به وضوح نشان دهد که نمی‌توان از این نوع اظهارات چشم پوشی کرد.من نمی توانم به متهم بگویم اتفاقی نیفتاده و بدون هیچ حکمی به خانه ات برگرد. او دیگر متهمان باید بدانند که هر تهدیدی می تواند عواقبی داشته باشد بخصوص تهدید رئیس مجلس آمریکا.

جکسون اظهار کرد: باید "به وضوح" مشخص شود که تهدید کردن اعضای یک حزب سیاسی دیگر و ایجاد وحشت در مردم "به دستور" نامزدی که در انتخابات شکست خورده است، میهن پرستی یا "ایستادن برای آمریکا" نیست. «این تعریف استبداد و اقتدارگرایی است».


اطلاعات پلیس نشان میدهد که متهم "جونیور مردیت " در زمان دستگیری یک تفنگ تهاجمی با دید تلسکوپی، یک اسلحه نیمه اتوماتیک، بیش از 2500 گلوله و خشاب های با ظرفیت بالا همراه داشته است.


قاضی جکسون بیان کرد که متهم پس از آزادی نیز باید تحت مراقبت قرار داشته باشد.


 

کپی