اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مرگ 89 نفر بر اثر بیماری ناشناخته در سودان

مرگ 89 نفر بر اثر بیماری ناشناخته در سودان
آرزوکیهان

89 تن بر اثر بیماری ناشناخته در سودان جان سپردند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس،‌ با مرگ 89 تن بر اثر بیماری ناشناخته در سودان سازمان بهداشت جهانی در تلاش است تا علت اصلی مرگ بیماران را دریابد.
تیمی از کارشناسان و پزشکان سازمان بهداشت جهانی  برای علت یابی به سودان اعزام شده اند.


وزارت بهداشت سودان اعلام کرد که یک بیماری عجیب در شهر "فانگک در شمال ایالت جونگلی جان افراد زیادی را گرفته است از این رو نمونه های زیادی از افراد فوت شده گرفته می شود تا تحت بررسی های دقیق قرار بگیرد.


"لام تونگوار کوئیگوونگ" وزیر مسکن و خدمات عمومی این ایالت گفت : در ایالت مرزی یونیتی، سیل های شدید شیوع بیماری هایی مانند مالاریا را افزایش داده و باعث سوء تغذیه در کودکان به دلیل کمبود مواد غذایی شده است.


وی افزود: نفت مزارع این منطقه را آلوده کرده و منجر به مرگ حیوانات اهلی شده است .سیل در شمال سودان جنوبی دسترسی جوامع را به منابع غذایی و سایر کالاهای حیاتی قطع کرده است با این حال شیوع یک بیماری ناشناخته نیز نگران کننده است.


این در حالی است که سازمان خیریه بین المللی پزشکان بدون مرز که در این منطقه فعالیت می کند اعلام کرد که رنج ناشی از سیل، از جمله کمبود مواد غذایی و بیماری، بر مراکز بهداشتی فشار وارد کرده است.


یکی از مسئولین این سازمان بیان کرد "ما به شدت نگران سوء تغذیه هستیم، با سطوح سوء تغذیه حاد تعداد کودکان بستری شده در بیمارستان همزمان با بروز سیل دو برابر شده است.اکنون چالش جدیدی بروز بیماری ناشناخته است.

کپی