اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

باردیگر خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان+فیلم

باردیگر خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان+فیلم
آرزوکیهان

فیلم درگیری و رفتار خشونت آمیز یک افسر پلیس سفیدپوست با مشتری سیاهپوست فروشگاهی در مینیاپولیس آمریکا توجه رسانه های اجتماعی را به خود جلب کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل،‌ مرد سیاهپوست که در حال بگو و مگو با یکی دیگر از مشتریان سفید پوست فروشگاه بوده ناگهان با واکنش بسیار بد افسر پلیس روبرو می شود.


در فیلم دیده می شود که افسر پلیس "کریستوفرلانژرو " به جای آرام تر کردن اوضاع با رفتاری بسیار خشونت آمیز به مرد سیاهپوست 64 ساله ای به نام "تروی پیلوس " حمله ور شده و او را به زمین می زند تا دستگیرش کند.


یکی از شاهدان ماجرا که از این لحظه فیلم گرفته رفتار افسر پلیس را خشونت آمیز توصیف کرده و نشانه بارزی از تعیض نژادی و زیر پا گذاشتن عدالت نژادی می داند. فیلم بردار حتی چنیدن بار به افسر پلیس نیز تذکر می دهد که شما اوضاع را بدتر کرده اید اما این افسر توجه چندانی به تذکرها نداشته و به رفتار غیر اخلاقی خود ادامه می دهد.


با انتشار این فیلم در فضای مجازی کاربران واکنش های زیادی نشان داده و خواستار رسیدگی به این بی عدالتی شده اند. زیرا به وضوح در فیلم دیده می شود که مرد سیاهپوست حرکت و یا رفتار خشونت آمیزی نداشته تنها برای دستگیری مقاومت می کند زیرا به شدت وحشت کرده است.


در پی اعتراضات رئیس پلیس دفتر مینیاپولیس و اداره بازبینی رفتار پلیس اعلام کرد که در حال رسیدگی به این موضوع است . این در حالی است که بسیاری متعقدند که باید فورا اقدامات انضباطی شدیدی علیه افسر "کریستوفر "‌که دارای سوابق خشونت رفتاری نیز بوده اعمال شود.


گزارش های پلیس نشان میدهد که این افسر پلیس چندین بار نیز در سال 2019 میلادی به جرم خشونت رفتاری و سوء‌سابقه مورد بازجویی قرار گرفته است. این نخستین بار نیست که رفتار خشونت بار افسران پلیس آمریکا سوژه رسانه های اجتماعی است و نشانه بارزی از بی عدالتی و تبعیض نژادی در این کشور را نشان می دهد.

---
---
---
---

خشونت پلیس آمریکا

کپی