اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نتانیاهو تهدید به قتل شد

نتانیاهو تهدید به قتل شد
آرزوکیهان

اسرائیل اعلام کرد که دیگر از نتانیاهو و خانواده اش حمایت نخواهد کرد و این موضوع سبب نگرانی نخست وزیر سابق اسرائیل شده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از تامیزاف اسرائیل، "به تصمیم مقامات بلند پایه اسرائیلی حمایت از خانواده نتانیاهو در حالی قطع می شود که نخست وزیر سابق اسرائیل بارها عنوان کرده که وی و خانواده اش بارها به مرگ تهدید شده اند.


این تصمیم که از روز دوشنبه اجرا می شود نگرانی نتانیاهو را به شدت افزایش داده است. کمیته‌ای که به درخواست نتانیاهو برای تمدید حفاظت فیزیکی از وی و خانواده‌اش برای شش ماه دیگر تشکیل شده بود، قرار است تنها تا دوشنبه ادامه داده و از روز دوشنبه دیگر از خانواده نتانیاهو حمایت نخواهد کرد.

نخست‌وزیر سابق، که برای 12 سال متوالی و سه سال در دهه 1990 در آن سمت خدمت کرد.


طبق رویه‌های استاندارد، امنیت و یک وسیله نقلیه با راننده به خانواده نخست‌وزیر سابق برای شش ماه اول پس از ترک سمت وی اعطا می‌شود. اما در ماه ژانویه، به اصرار نتانیاهو، این محدودیت توسط یک کمیته وزیران به یک سال افزایش یافت.

اما کمیته حفاظتی در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ تهدیدی برای همسر یا فرزندان نتانیاهو وجود ندارد.


"عمر بارلو"، وزیر امنیت عمومی پس از رای گیری در توییتر نوشت:" زمانی که شین بت یا "شاباک "آژانس امنیت اسرائیل ، پلیس اسرائیل و موساد می گویند که هیچ تهدیدی برای خانواده نتانیاهو وجود ندارد، تصمیم گیری آسان است. من روی شین بت و پلیس برای کشف و مقابله با چنین تهدیدی، در صورت وجود، حساب می کنم.»" نتانیاهو این تصمیم را با انگیزه سیاسی محکوم کرد و آن را "ظالمانه و غیرمسئولانه" خواند.


نخست وزیر سابق گفت که "تهدید صریح برای قتل اعضای خانواده اش" وجود دارد.

نتانیاهو در ویدئویی که روز جمعه در فیس بوک منتشر شد، از تصمیم پیش بینی شده انتقاد کرد و از اعضای کمیته که شامل مقامات امنیتی نیز می‌شود، خواست که «امنیت همسر و فرزندانم را رها نکنید».


او همچنین نامه ای به دفتر نخست وزیری ارسال کرد و خواستار تمدید حفاظت در سطح بالا شد و گفت که بازیگران داخلی و خارجی همچنان می توانند آنها را هدف قرار دهند.

رئیس دفتر نتانیاهو در این نامه نوشت: «تهدید به قتل خانواده نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق را تهدیدی از سوی افراد متوهم تلقی نکنید، زیرا ممکن است قتل بعدی دقیقاً از سوی این افراد باشد و خواستار ادامه حمایت از خانواده نخست وزیر سابق شد.»


در گزارش های موجود نتانیاهو ادعا می کند تهدیدهایی علیه او و خانواده اش وجود داشته است. هفته گذشته مردی همسر وی سارا را در توئیتی تهدید به تجاوز جنسی و آزار و اذیت کرده بود.

سایت خبری وای نت گزارش داد که نتانیاهو چندین شکایت به پلیس به دلیل تهدید به آسیب رساندن به او و خانواده اش ارائه کرده است.

 

کپی