اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خروج شرکت های کره ای از ایران تهدید نیست

خروج شرکت های کره ای از ایران تهدید نیست

دکتر مرتضی اعلمی گفت: ثابت می کنیم خروج شرکت های کره ای از ایران برای ما نه تنها تهدید نیست، بلکه آغاز گر فصل تازه ای از شکوفایی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش ایران آنلاین؛ دکتر مرتضی اعلمی مدیر عامل سازمان اتکا درباره این خبر افزود: سازمان اتکا امروز فقط وظیفه تأمین اقلام خوراکی را عهده دار نیست؛ این سازمان در یک کارزار و جبهه اقتصادی، به دنبال توسعه ی زیرساخت های کشاورزی، تهیه کالاهای اساسی با بهره گیری از دانش داخلی و تولید لوازم خانگی تحریمی است.

وی خاطرنشان ساخت : در دورانی که تهیه برخی از اقلام ضروری همچون روغن نباتی برای شهروندان سخت شده بود سازمان اتکا توانست با افزایش تولید و همچنین کنترل قیمت، نقش مهمی در تأمین کالاهای مصرفی مورد نیاز شهروندان و به ویژه نیروهای مسلح ایفا نماید.

مدیر عامل سازمان اتکا با بیان اینکه امروز سازمان اتکا در کنار دولت خدمتگزار و صدیق، نه به عنوان یک سازمان تجاری و بازرگانی، بلکه به عنوان سازمان کمک کننده در حوزه تامین زنجیره غذایی کشور ایفای نقش می کند تصریح کرد: تحریم های مواد اولیه غذایی در کشور هیچگاه منجر به ایجاد خلل و توقف در تولیدات مجموعه «اتکا» نشد و حتی این مسئله فرصتی فراهم کرد تا «اتکا» برای به کارگیری ظرفیت های بالقوه و سیاست ایجاد درآمد پایدار، تولیدات خود را چند برابر نماید.

اعلمی با بیان اینکه سیاست تولید لوازم خانگیِ تحریمی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است افزود: ماشین لباسشویی، جاروبرقی و تلویزیون از جمله کالاهایی است که اکنون در حال تولید هستیم و تولید این کالاها را در سال پیش رو چند برابر خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: ثابت می کنیم خروج شرکت های کره ای از ایران برای ما نه تنها تهدید نیست، بلکه آغازگر فصل تازه ای از شکوفایی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

اعلمی با بیان اینکه تحول در دوره جدید، مهمترین شعار سازمان اتکا خواهد بود گفت: در این دوره علاوه بر توسعه ی زیر ساخت ها و تولید لوازم خانگی، قطعاً هدفمند کردن تخفیفات فروشگاهی،هوشمند سازی در حوزه توزیع و مصرف، تهیه اقلام اساسی با قیمت های رقابتی و توسعه فروش اینترنتی را عملی خواهیم نمود.

کپی