اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

حراج 10 هزار پوندی عینک روکش طلای گاندی

حراج 10 هزار پوندی عینک روکش طلای گاندی

عینک مبارز معروف هند مهاتما گاندی به قیمت 10 هزار پوند در یک حراجی در انگلیس به فروش می رسد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل،‌ عینک گاندی با روکش طلای 10 عیاری که نامش روی فریم های عینک حکاکی شده از مغازه دار هندی در احمد آباد هند که قادر به خواندن انگلیسی نبوده به قیمت 50 پوند توسط یک انگلیسی ناشناس خریداری شده است.


خریدارانگلیسی این عینک قرار است تا آن را در حراجی " ویلیام جورج " شهر "پتربوروگ "‌در انگلیس به قیمت 10 هزار پوند به فروش برساند.او می گوید عتیقه فروش هندی انگلیسی بلد نبوده و تنها به دلیل روکش طلای عینک آن را وزن کرده و فروخته و از اهمیت و ارزش عینک بی خبر بوده است.


مهاتما گاندی  رهبر سیاسی و معنوی هندی‌ها بود که ملت  هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. او در طول زندگی‌اش استفاده از هر نوع ترور و خشونت را برای رسیدن به مقاصد رد می‌کرد. فلسفه بی خشونتی گاندی که خود نام "ساتیاگراها"در  زبان سانسکریت به ‌معنای تلاش و کوشش برای رسیدن به حقیقت روی بسیاری از جنبش‌های مقاومت بدون خشونت در سراسر جهان و تا امروز تأثیر گذاشته‌ است.


به گفته مسئولین حراج ویلیام جورج ،‌ گاندی در طول زندگی اش چندین عینک داشته که تاکنون یکی از عینک های قدیمی اش سال گذشته به قیمت 260 هزار پوند در بریستول فروخته شده است.

---
کپی