اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نحوه ثبت نام در سامانه یارانه اعتباری خرید کتاب اعلام شد

نحوه ثبت نام در سامانه یارانه اعتباری خرید کتاب اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نحوه ثبت نام در سامانه یارانه اعتباری خرید کتاب از نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان را تشریح کرد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی گفت: خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای عموم متقاضیان استان کرده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود و خرید کتاب از ناشران به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه فروش صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه افراد برای ثبت نام بن تخفیف نمایشگاه باید به آدرس اینترنتی www.bon.tibf.ir مراجعه کنند، تصریح کرد: یارانه خرید کتاب(بن کتاب) به صورت اعتبار خرید به کدملی متقاضیان اختصاص می‌یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

وی یادآور شد: تنها متقاضیانی که ادرس پستی ان‌ها یکی از نقاط استان اصفهان می‌باشد امکان دریافت یارانه خرید کتاب را دارند.

حجت الاسلام معتمدی گفت: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای کلیه متقاضیان ۱۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۸۰ درصد معادل ۸۰ هزار تومان سهم مشارکت خریداران است و ۲۰ درصد معادل ۲۰ هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی بیان کرد: سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب در سامانه فروش محاسبه و کسر می‌گردد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، با توجه به محدودیت بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده‌اند، از این رو پس از تکمیل ظرفیت اعتبار، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.

وی با اشاره به فرآیند ثبت نام در سامانه بن خرید کتاب نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان اظهار داشت: یارانه خرید کتاب روی کدملی افراد شارژ خواهد شد از این رو باید فرآیند ثبت نام را از طریق سرشماری ۳۰۰۰۴۱۴۱ ادامه دهید تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت نهایی شده قرار بگیرد.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه هر کدملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) می‌باشد، اذعان داشت: هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه باید فعال،در دسترس و در اختیار شخص ثبت نام کننده(کدملی خریدار) باشد.

وی ادامه داد: شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما باید متعلق به کدملی درج شده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: همچنین افراد می‌توانند سوالات و پیشنهادات خود را با شماره تلفن پشتیبانی ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸ در ساعات ۹ تا ۱۸ مطرح کنند.

خاطر نشان می‌شود، نخستین نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان از ۲۰ لغایت ۲۶ آذرماه از طریق سایت اینترنتی www.ketab.ir برگزار می شود.

انتهای پیام/
 

کپی