اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انهدام 4 باند بزرگ سرقت در کرمان + تصاویر

انهدام 4 باند بزرگ سرقت در کرمان + تصاویر

فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام 4 باند بزرگ سرقت به روش زورگیری خبر داد و گفت: در این رابطه با تلاش ماموران پلیس شهرستان کرمان و شهربابک 19 نفر از اعضای این باندها دستگیر و تاکنون 77 فقره سرقت کشف شده است.

 به گزارش ایران آنلاین ، سردار عبدالرضا ناظری در این ارتباط گفت : ماموران پلیس آگاهی و انتظامی کرمان و  شهرستان شهربابک موفق به شناسایی و انهدام 4 باند بزرگ سرقت به عنف در استان کرمان شدند.
وی افزود:ماموران پلیس 4 نفر از اعضای یک باند را که با تهدید چاقو، تلفن همراه شهروندان را در سطح شهر کرمان سرقت می کردند، دستگیر کردند.  این سارقان  در بازجویی ها به ۱۶ فقره سرقت اعتراف کردند و همچنین ضمن بازسازی صحنه های سرقت بخشی از اموال مسروقه کشف و یک نفر مالخر مرتبط با این باند نیز دستگیر شد.
فرمانده انتظامی استان کرمان یادآورشد : باند دیگری نیز که اقدام به سرقت مسلحانه از  منازل و خودروها در حاشیه شهر کرمان می کردند ، شناسایی و در جریان تحقیقات میدانی مشخص شد که هر 5 نفر اعضای این باند از اتباع بیگانه هستند.بلافاصله این متهمان نیز دستگیر و تاکنون به 10 فقره سرقت اعتراف کرده اند و پس از تحمل کیفر خود با دستور مقام قضائی از کشور طرد خواهند شد.
سردار "عبدالرضا ناظری" در ادامه خاطر نشان کرد:  4 نفر از اعضای باند دیگری که از منازل آپارتمانی در شهر کرمان دست به سرقت می زدند ، توسط کارآگاهان پلیس شناسایی و دستگیر شدند و در این رابطه 30 فقره سرقت کشف شد. .وی گفت: 5 سارق فرا استانی که در شهرستان شهربابک دستگیر شدند که از منازل خالی از سکنه  در شهربابک و شهرهای اطراف اصفهان سرقت می کردند، آنان نیز  تاکنون به 11 فقره سرقت اعتراف کرده اند.


فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره متلاشی شدن 4 باند بزرگ سرقت به عنف و کشف بخشی از اموال مسروقه، عنوان کرد: از مردم عزیز به خصوص افرادی که در پارک ها و معابر شهری گوشی آنها سرقت شده  انتظار داریم  با ورود به سامانه "نما " و  همچنین  با مراجعه حضوری به پلیس آگاهی نسبت به شناسایی اموال خود اقدام کنند.
سردار ناظری در پایان با اشاره به سن پایین  این سارقان  تصریح کرد: عدم اشتغال جوانان باعث شده است که برخی از آنان مرتکب جرم شوند و نیاز است خانواده ها نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و مسئولان هم برای اشتغال زایی و جذب جوانان تلاش کنند.
گفتنی است پس از مصاحبه فرمانده انتظامی استان کرمان یکی از مالباختگان حاضر در پلیس آگاهی که از منزلش طلا سرقت شده بود،  از سردار ناظری و کارکنان مجموعه پلیس آگاهی بواسطه کشف اموالش تشکر کرد.---

---
---

 

کپی