اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

«معلم»؛ حاکمیتی ترین عنصر تعلیم و تربیت است

«معلم»؛ حاکمیتی ترین عنصر تعلیم و تربیت است

وزیر آموزش و پرورش در نشست با نمایندگان دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان، معلم حاکمیتی ترین عنصر تعلیم و تربیت، یعنی رکن رکین تعلیم و تربیت است و این موضوع در طول تاریخ نیز این گونه بوده است و در قرآن کریم نیز در آیات متعددی به این موضوع تآکید شده است.

به گزارش ایران آنلاین، در نشست با جمعی از فعالان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فرهنگیان،که به مناسبت روز دانشجو و در مرکز شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: «معلم»؛ حاکمیتی ترین عنصر تعلیم و تربیت است و در تعابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز به این نکته تأکید و در قرآن کریم نیز در آیات متعددی به این موضوع اشاره شده است.

وی افزود: امروز در حوزه تربیت اسلامی  بحث می کنیم و شهدایی را هم در این مسیر تقدیم کرده ایم. این ها مایه برکت و کم نظیر است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مراکز تربیت معلم در دهه های اخیر، سرشار از صدق و صفا بود و بهترین نیروها در این مراکز تربیت می شدند و دانشجو معلمان بسیار فعال بودند.

وی با اشاره به محرومیت های مراکز دانشسراهای تربیت معلم در دهه های گذشته، ادامه داد: باید همواره از وجود تبعیض ها جلوگیری کرد.

نوری خاطرنشان کرد: درب مکان هایی مانند؛ سازمان پژوهش، مراکز پژوهشی، نیروی انسانی و ... باید برای دانشجومعلمان پژوهشگر باز باشد تا دانشجوها بتوانند به راحتی در مراکز مورد نظر به پژوهش بپردازند.

وی گفت: نیروهائی که در دانشگاه فرهنگیان تربیت می شوند اگر در سمت های غیر آموزشی نیز اشتغال یافتند شخصیت معلمی خود را همواره حفظ کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تشکل های دانشجو معلمان باید فعال تر باشند؛ دانشجو معلمان کارهای خیر انجام دهند و در قالب مؤسسات خیریه فعالیت کنند.

عضو کابینه دولت مردمی از تلاش برای تأمین بودجه دانشگاه های فرهنگیان خبر داد و عنوان کرد: در ادامه تحصیلات تکمیلی نباید عجله کرد بلکه باید مهارت ها و توانمندی های خود را افزایش داد.

وی افزود: معلمان باید دارای برنامه درسی و بر آن مسلط باشند زیرا  بدون برنامه درسی،  دانش آموز کار آفرین و پژوهش محور تربیت نمی شود.

 

شایان ذکر است؛ در این نشست چهارتن از دانشجو معلمان به نمایندگی از دانشجو معلمان، مطالبی را در حضور وزیر آموزش و پرورش ارائه داند.

کپی