اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

راه اندازی سامانه ۱۰۱ اشتغال زنان

راه اندازی سامانه ۱۰۱ اشتغال زنان

سامانه ۱۰۱ به گونه ای طراحی شده است که هر استان دارای یک کد خاص است و افراد توانمند کد استان خود را به سامانه ۱۰۱ارسال و بعد از ارسال موبایل افراد ثبت و با آنان تماس گرفته خواهد شد .

به گزارش ایران آنلاین، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست هم اندیشی با زنان شهر اشترینان و فعالین مشاغل خانگی در موسسه یاس کبود  از اشتغال پایدار خانواده محور به عنوان مهمترین برنامه و اولویت این معاونت خبر داد و افزود :امیدوارم با برنامه ریزی های معاونت در بحث اشتغال، آسیب زدایی ، توانمندسازی و ... با همکاری و تلاش زنان بتوانیم گام های موثری برای ایجاد اشتغال پایدار خانواده محور برداریم .

دکتر خزعلی تصریح کرد : توانمندی زنان لرستان زبانزد است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که این توانمندی ها جهت دهی و در راستای اقتصاد خانواده و جامعه به منصفه ظهور برسند .

وی با تاکید بر تقویت مهارت ها و توانمندی زنان ،بالندگی و شکوفایی این توانمندی ها را مستلزم آموزش و برنامه دانست و افزود: معاونت زنان آمادگی دارد تا با توجه به استعداد زنان لرستان در بحث فرش، بسترهای لازم را جهت بازار یابی و فروش و صادرات آن همکاری کند.

وی از راه اندازی سامانه ۱۰۱ در این معاونت خبر داد و گفت: این سامانه به گونه ای طراحی شده است که هر استان دارای یک کد خاص است و افراد توانمند کد استان خود را به سامانه ۱۰۱ارسال و بعد از ارسال، موبایل افراد ثبت و با آنان تماس گرفته خواهد شد .

دکتر خزعلی تصریح کرد: همکاران ما در معاونت با پیامک زنندگان تماس و بر اساس مهارت نیازسنجی و‌ پایش صورت می گیرد .

وی از آمادگی بانک های عامل برای ایجاد اشتغال در خصوص این سامانه خبر داد و گفت: سه بانک عامل تسهیلات اشتغال را پرداخت خواهد کرد .

کپی