اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

محمد مؤمنی، عضو هیأت مدیره استقلال در گفت‌و‌گو با «ایران»:

شرایط برای صدرنشینی تیم مجیدی مهیاست

شرایط برای صدرنشینی تیم مجیدی مهیاست
حامد جیرودی

استقلال در بازی هفته نهم مقابل پیکان به پیروزی 3-0 رسید تا بعد از 5 مساوی پی‌در‌پی به یک برد قاطع دست پیدا کند. آبی پوشان پایتخت حالا باید برای دیدار سه‌شنبه برابر سپاهان آماده شوند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

روزنامه ایران/ محمد مؤمنی مهاجم استقلال در دهه 70 و عضو فعلی هیأت مدیره این باشگاه با اشاره به برتری شاگردان فرهاد مجیدی برابر خودروسازان به خبرنگار«ایران» گفت: «استقلال نتیجه خیلی خوبی به‌دست آورد. خوشبختانه همه ارکان تیم روز‌به‌روز در حال بهتر شدن هستند و هم برای گل نخوردن و هم برای گل زدن تلاش می‌کنند. استقلال به تفکر خوبی برای موفقیت رسیده و از تمام ظرفیت‌هایش برای برد استفاده می‌کند. وضعیت فعلی نشان دهنده این است که فرهاد مجیدی پخته‌تر و با تجربه‌تر شده و همه حریفانش را بهتر آنالیز می‌کند تا استقلال با بردهایی که کسب می‌کند، نظر هواداران را بیشتر جلب نماید. نکته مهم عرق و تعصب و علاقه بازیکنان جوان و با تجربه تیم در کنار هم است که باعث رشد استقلال شده تا به وسیله این تلفیق هماهنگی بیشتری با هم پیدا کنند. نمونه‌اش هم همین استفاده از ضربات ایستگاهی در بازی با پیکان بود که باعث به گل رسیدن‌مان شد و اینها همه به نظر من دلایل پیشرفت تدریجی استقلال است و حالا شرایط برای رسیدن به صدر جدول مهیاست.»

او درباره بازی آینده آبی پوشان برابر سپاهان چنین نظر داد: «استقلال اگر می‌خواهد به صدر برود، باید سپاهان را ببرد. تقابل این دو تیم علاوه بر اینکه یک جنگ تاکتیکی است، یک بعد روانی هم دارد. چرا که خیلی‌ها معتقدند سپاهان یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی است و تمام شرایط را برای خودش فراهم کرده تا در این فصل به موفقیت برسد. سپاهان تعدادی از بازیکنان سابق استقلال را هم به خدمت گرفته و این حساسیت بازی را بیشتر می‌کند ولی چون بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، استقلال فرصت خوبی برای پیروزی در این بازی دارد. البته سپاهان باید بخوبی آنالیز شود تا یک ضربه کاملاً تاکتیکی به این تیم زده شود. این را هم باید در نظر داشت که این هفته بازی‌های مهم دیگری هم برگزار می‌شود. مثلاً گل گهر با فولاد بازی دارد و آلومینیوم و مس هم باید خارج از خانه بازی کنند و این شرایط می‌تواند به استقلال انگیزه بیشتری بدهد که سپاهان را در خانه شکست دهد و صدر جدول را از آن خود کند.»

اتفاق مهمی که در این چند وقت با پیگیری‌های استقلال به سرانجام رسید و تیم‌های دیگر هم آن را دنبال کردند، بحث تبلیغات محیطی بود.

مؤمنی در این خصوص چنین توضیح داد:«ما مقید به اجرای قانون هستیم. هم آقای آجورلو و هیأت مدیره و هم کادرفنی. برای همین با صحبت‌هایی که با سازمان لیگ انجام دادیم و آقای سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان هم ما را همراهی کردند، تبلیغات محیطی را در اختیار گرفتیم تا استقلال مالی باشگاه‌ها توسعه پیدا کند. اگر می‌خواهیم باشگاه‌ها به بخش خصوصی منتقل شوند، قدم اول همین مسائل است.»

آیا استقلال با این شرایط می‌تواند به تحول مالی خوبی دست پیدا کند؟ مؤمنی پاسخ داد:«هدف ما برای این کار همه باشگاه‌ها بودند و فقط به استقلال فکر نمی‌کردیم. حتماً در این مسیر توفیقات مالی نصیب‌مان خواهد شد تا بتوانیم مشکلات مالی گذشته و آینده‌مان را حل کنیم و بیلان مالی مشخصی داشته باشیم که روشن و شفاف باشد و بتوانیم درباره آن پاسخ دهیم و ابهامی برای کسی نباشد.»

برش

شیخ دیاباته مهاجم فصل گذشته استقلال در گفت و گویی تلویزیونی مدعی شد که در پایان فصل گذشته و زمانی که به فرانسه سفر کرده بود، مدیران این باشگاه در خانه او را شکسته‌اند و لباس‌ها و وسایلش را بیرون انداخته‌اند که این موضوع باعث سرخوردگی او شده است.

مؤمنی در این باره چنین واکنشی داشت: «شیخ نظرات خودش را گفته و من چون اطلاعاتی در این باره ندارم، نمی‌توانم اظهار نظر کنم. مدیران گذشته برای استقلال زحمات زیادی کشیده‌اند و دیاباته هم یکی از بهترین بازیکنان ما بوده که گل‌های خوبی را هم برای ما زد ولی نمی‌توانم درباره اتفاقی که قبلاً افتاده نظر بدهم اما کوین یامگا و رودی ژستد خارجی‌های فعلی استقلال شرایط خوبی دارند و مشکلی ندارند.»

کپی