اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
هفته نهم لیگ برتر؛ یک سوم تیم ها در تکاپوی صدرنشینی

شش ضلعی قدرت

شش ضلعی قدرت
حامد جیرودی

هفته نهم لیگ برتر فوتبال در شرایطی امروز و فردا با انجام 8 مسابقه برگزار می‌شود که رقابت فشرده‌ای بین 6 تیم بالای جدول برای صدرنشینی وجود دارد.

 روزنامه ایران/ جالب اینکه تقریباً همه تیم‌ها به داوری‌ها اعتراض دارند و به این ترتیب بر حساسیت مسابقات افزوده شده است. نکته قابل اشاره اینکه بازی‌ها همچنان بدون تماشاگر است و باید دید این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

استقلال تشنه برد، سپاهان درصدد جبران

امروز 3 دیدار برگزار می‌شود که در یکی از حساس‌ترین آنها پیکان و استقلال از ساعت 16 در ورزشگاه دستگردی تهران به مصاف هم می‌روند. شاگردان مجتبی حسینی که در 4 بازی اخیرشان به پیروزی نرسیده‌اند (2 باخت و 2 تساوی) با 12 امتیاز در رده هفتم قرار دارند. در سمت مقابل، شاگردان فرهاد مجیدی هم با کسب 5 تساوی پی در پی، 14 امتیازی هستند و در رده ششم ایستاده‌اند. آبی‌پوشان پایتخت معتقدند داوری‌ها در لیگ برتر به ضررشان بوده که نقطه اوج آن در دربی بود و خطای پنالتی روی ژستد گرفته نشد. در این شرایط فرهاد هم تأکید کرده که تاکنون 6 امتیاز تیمش با اشتباه های داوری از بین رفته وگرنه الان با 20 امتیاز در صدر جدول بود. با این اوصاف هواداران استقلال امیدوارند تیم‌شان امروز نوار مساوی‌ها را قطع کند. البته‌ وریا غفوری به علت مصدومیت غایب است و همانند دربی نمی‌تواند آبی پوشان را همراهی کند. ضمن اینکه نام رشید مظاهری و آرش رضاوند در لیست این بازی قرار ندارد و بابک مرادی هم به دلیل انضباطی حضور ندارد. پیکان و استقلال، تاکنون 32 بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته‌اند که سهم استقلال ۱۵ و سهم پیکان ۶ پیروزی بوده و 11 دیدار هم با تساوی به پایان رسیده که آخرین آن بازی برگشت فصل گذشته بود که بدون گل تمام شد. آبی پوشان در این بازی‌ها ۵۲ بار به گل رسیده‌اند و ۳۱ بار هم دروازه‌شان باز شده است. در دیگر دیدار همزمان، سپاهان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان پذیرای صنعت نفت آبادان است. شاگردان محرم نویدکیا در بازی قبل شکست سنگینی (4-2) مقابل گل‌گهر متحمل شدند تا 16 امتیازی باقی بمانند و سیرجانی‌ها با همین امتیاز، صدر را از آن خود کنند. در سمت مقابل شاگردان علیرضا منصوریان در 2 بازی اخیر برد نداشته‌اند و با 6 امتیاز در رده سیزدهم هستند. حالا باید دید در تقابل 2 تیم زردپوش فوتبال ایران چه نتیجه‌ای ثبت خواهد شد.

پرسپولیس در رؤیای اولی

در آخرین بازی امروز، پرسپولیس و هوادار از ساعت 18 با قضاوت علی صفایی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. سرخپوشان پایتخت که با 15 امتیاز در رده چهارم هستند، در صورت کسب 3 امتیاز شانس صدرنشینی هم دارند. شاگردان گل‌محمدی باید مقابل تیمی قرار بگیرند که اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند و تاکنون تنها یک برد داشته است. رضا عنایتی و شاگردانش با 5 امتیاز در رده پانزدهم هستند و برای فرار از منطقه سقوط راهی جز کسب امتیاز ندارند. البته هوادار، محمد قاضی و داریوش شجاعیان دو بازیکن باتجربه‌اش را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. جالب اینکه عنایتی هفته گذشته از اینکه دوباره تیمش بنفش‌پوش شد، ابراز شادمانی کرد. سرمربی هوادار تأکید کرد که تیمش با این رنگ در لیگ دسته اول هویت پیدا کرد و حالا که دوباره بنفش‌پوش شده‌اند، شرایط بهتری خواهند داشت. البته قرار است هوادار در بازی امروز مقابل پرسپولیس سفید بپوشد. در هر حال باید منتظر ماند و دید نخستین تقابل لیگ برتری تیم ستاره سابق استقلال با پرسپولیس چه نتیجه‌ای خواهد داشت. نکته قابل اشاره اینکه مصدومیت سیدجلال حسینی رفع شده و یحیی می‌تواند از کاپیتان تیمش بهره ببرد. البته شاید گل‌محمدی ترجیح دهد تغییری در خط دفاع تیمش که در 3 بازی گذشته موفق بوده و اجازه باز شدن دروازه حامد لک را نداده، ایجاد نکند.

5 دیدار روز جمعه

بازی‌های هفته نهم، فردا (جمعه) با برگزاری 4 بازی همزمان از ساعت 15 ادامه می‌یابد. نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه شهید بهنام محمدی میزبان ذوب‌آهن است. شاگردان فراز کمالوند 5 هفته است رنگ برد را ندیده‌اند و با 6 امتیاز در رده چهاردهم قرار دارند. در مقابل شاگردان مهدی تارتار روند سینوسی داشته‌اند. اصفهانی‌ها 3 هفته است که نبرده‌اند و در بازی آخرشان هم 3-0 مغلوب مس شدند و با 10 امتیاز در رده نهم هستند. شهرخودرو در ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد میزبان گل‌گهر است و در واقع شاهد تقابل تیم‌های صدرنشین و قعرنشین لیگ هستیم. شاگردان اکبر میثاقیان تنها تیم لیگ هستند که هنوز به پیروزی نرسیده‌اند. آنها با 2 امتیاز در رده شانزدهم قرار دارند و قطعاً مقابل بازیکنان باانگیزه قلعه‌نویی کار سختی خواهند داشت. مس رفسنجان در ورزشگاه شهید زینلی سرچشمه میزبان تراکتور است. شاگردان محمد ربیعی با 3 برد پیاپی، 14 امتیازی شدند و خود را به رده پنجم رسانده‌اند ولی سرخپوشان تبریزی که هفته پیش نخستین باختشان با زوانمیر سولدو را مقابل آلومینیوم تجربه کردند، با 8 امتیاز در رده دوازدهم قرار دارند. آلومینیوم هم که با 16 امتیاز پشت سر گل گهر و سپاهان در رده سوم است، در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک با فجرسپاسی دیدار می‌کند. شاگردان علی اصغر کلانتری با 9 امتیاز رده دهم جدول را در اختیار دارند. در آخرین بازی این هفته، فولاد از ساعت ۱۸ در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز با نساجی مسابقه می‌دهد. شاگردان جواد نکونام که 2 بازی است نبرده‌اند با 12 امتیاز هشتم هستند و شاگردان ساکت الهامی هم با 9 امتیاز در رده یازدهم قرار دارند.

کپی