اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد:

تهیه نقشه‌ راه محیط زیست برای هدفمندی تعاملات بین‌المللی

تهیه نقشه‌ راه محیط زیست برای هدفمندی تعاملات بین‌المللی

علی سلاجقه، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با محمد کشاورززاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور چین، روز گذشته در محل سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایران آنلاین، در این نشست توجه به رویکرد دیپلماسی کشور برای تقویت همکاری‌های دوجانبه با حضور معاونین و مدیران ارشد سازمان برگزار شد و در خصوص ضرورت  تقویت همکاری های آتی، بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار علی سلاجقه با تأکید بر تعامل و همکاری در حوزه بین المللی، گفت: در حال حاضر با توجه به نیاز توسعه همکاری‌های بین‌المللی در راستای سیاست‌های جاری کشور و ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های حوزه محیط زیست، بر تقویت روابط و تعاملات با چین باید برنامه ریزی های مدونی در چارچوب قوانین تدوین کنیم تا شاهد بستر همکاری و تعاملات سازنده در حوزه محیط زیست باشیم .

وی ضمن اشاره به اهمیت مشارکت مردم و الگوبرداری از تجارب موفق سایر کشورها افزود: از تقویت همکاری‌های محیط زیستی با چین و بهره‌برداری از اقدامات مؤثر آن کشور استقبال می کنیم.

در ادامه این نشست محمد کشاورز زاده ضمن ارایه توضیحاتی از فعالیت‌های موفق چین در حوزه محیط زیست و نیز با ابراز خرسندی از رویکرد تعاملات بین‌المللی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: وزارت امور خارجه و سفارت ایران در چین، تلاش می‌ کنند تا سازمان را در جهت پیشبرد همکاری‌ها با چین یاری رسانند.

گفتنی است درادامه این نشست، در خصوص لزوم تهیه نقشه‌راه محیط زیست کشور برای تعاملات بین‌المللی از جمله چین و ضرورت برنامه ریزی برای توسعه همکاری های محیط زیستی، تاکید شد.

 

کپی